April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد
کد خبر: ۴۱۰۴۷۰
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
0
رئیس اتاق اصناف تهران از اعمال محدودیت برای طبخ و عرضه غذا در انظار عمومی طی ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان هیچ ممنوعیتی برای طبخ غذای بیرون بر نداریم و با آن دسته واحدهای صنفی متخلف که اقدام به سرو غذا در محل کنند برخورد قانونی صورت می گیرد.

عرضه غذا در رمضان فقط به شکل بیرون بر

به نقل ایسنا، حمیدرضا رستگار گفت:هیچ‌ ممنوعیتی برای طبخ غذای بیرون بر در ماه مبارک رمضان نداریم، اما محدودیت داریم که در انظار عمومی ‌به صورت اشکار غذا تهیه و طبخ و به فروش رسانده شود؛ لذا غذا فقط به صورت بیرون بر عرضه خواهد شد.

 

وی ادامه داد: معمولاً برخی اتحادیه‌ها آشپزخانه‌ای دارند که غذا را به صورت بیرون بر طبخ و عرضه می‌کنند و بیشتر اغذیه فروشان هستند که ممکن است مسافرانی از اقصی نقاط کشور بیایند و به زمان‌هایی بخورند که بعضاً به لحاظ فیزیکی معذور هستند یا بیماری دارند و نمی‌توانند روزه بگیرند، لذا ما برای این دسته افراد تدبیر کردیم که غذا را ببرند.

 

رستگار افزود: پیشنهاد ما این است که شرایطی فراهم کنیم که شهروندان اگر عذر شرعی دارند یا بیمارند و نمی‌توانند روزه بگیرند حداقل مواد غذایی به راحتی در اختیارشان قرار گیرد.

 

رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان باید رعایت شئونات اسلامی صورت گیرد و حرمت این ماه نگه داشته شود، هر سال شاهد هستیم کسانی که می‌خواهند مواد غذایی طبخ شده ارائه بدهند بعضاً دچار مشکل می‌شوند که با اقدامات و تدبیر صورت گرفته بین پلیس و اصناف، رستوران‌ها و اماکنی را مشخص کردیم که غذا را طبخ کنند و به صورت بیرون بر در اختیار افرادی که نمی‌توانند روزه بگیرند، قرار دهند.

 

وی گفت: شرایطش هم این است که در انظار طبخ غذا یا سرو غذا را به طور مشخص نداریم و به عبارتی تمام رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها متعهد شدند که غذای طبخ و آماده را به صورت بیرون بر و مصرف بیرون عرضه کنند.

 

بیشتر بخوانید: شیرینی شب عید چند؟

 

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: با تفاهم و همفکری انجام شده اتحادیه‌ها در این زمینه همراهند، البته ممکن است برخی تخلفاتی داشته باشند که اعلام می‌کنیم، اگر تخلفی ببینیم به شدت برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: