April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۶۲۲
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶
0
درآمد ‌عملیاتی شرکت معدنی‌و‌صنعتی گل‌گهر در یازده ماهه نخست سال ۱۴۰۲ با ۶۶ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل به 58 هزار 500 میلیارد تومان رسید.

تداوم افزایش درآمد عملیاتی و سودخالص شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر در یازده ماهه نخست 1402

برابر گزارش های آماری منتشر شده درآمد ‌عملیاتی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در دوره یازده ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ با افزایش ۶۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل به 58 هزار 500 میلیارد تومان رسیده و حجم تولید محصولات آن نسبت به دوره مشابه سال قبل دارای رشد 19 درصد است که این امر نشان‌دهنده استمرار عملکرد مثبت شرکت در حوزه‌های مدیریت تولید و فروش است.

تداوم روند رو به رشد درآمدهای عملیاتی و فروش شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با سرمایه ثبت شده  33 هزار میلیارد تومانی در یازده ماهه نخست سال 1402 در حالی است که نگاهی به صورتهای مالی منتشره آن در کدال نیز نشان می دهد  این شرکت طی عملکرد 9 ماهه منتهی به 30/09/1402 مبلغ 9388 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل  دارای رشد 42 درصدی و افزایش 2782 میلیارد تومانی است.

 

تداوم افزایش درآمد عملیاتی و سودخالص شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر در یازده ماهه نخست 1402

 

افزایش 2782 میلیارد تومانی سود خالص

برابر اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای حسابرسی نشده دوره 9 ماهه منتهی به  30/09/1402 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سود خالص این شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش 2782 میلیارد تومانی روبرو بوده و با رشد 42 درصدی از 6606 میلیارد تومان به 9388 میلیارد تومان رسیده است.

 

افزایش 21 درصدی سود خالص هر سهم

برابر اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای حسابرسی نشده دوره 9 ماهه منتهی به  30/09/1402 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سود خالص هر سهم این شرکت با افزایش 21 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل از 235 ریال به 284 ریال افزایش یافته است.

نکته مهم: در مواردی که شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر سرمایه داشته باشد آهنگ رشد و یا افت سود خالص دارای اهمیت خواهد بود و نرخ رشد سود هر سهم کم اهمیت تلقی میشود.

 

افزایش 4850 میلیارد تومانی سرمایه ثبت شده

برابر اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای حسابرسی نشده دوره 9 ماهه منتهی به  30/09/1402 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه این شرکت با افزایش 4850 میلیارد تومانی و 17 درصدی از 28150 میلیارد تومان به 33000 میلیارد تومان رسید.

 

بیشتر بخوانید: شمارش معکوس برای راه اندازی واحد نخست نیروگاه گل گهر

 

درباره شرکت

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از شرکت‌های زیرمجموعه گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه)  با ظرفیت تولید بیش از ۱۵ میلیون تن کنسانتره و بیش از ۱۰ میلیون تن گندله در حال حاضر بزرگترین تولید کننده کنسانتره سنگ آهن و گندله ایران است که با اجرای پروژه‌های توسعه و بهینه‌سازی خطوط شرکت، مجموع تولیدات سالانه این شرکت به بیش از ۳۰ میلیون تن خواهد رسید.

این شرکت یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدنی و صنعتی در خاورمیانه، واقع در استان کرمان است که  در ۵۰ كيلومتري جنوب غربي شهرستان سيرجان واقع شده و بزرگترین ذخیره معدنی زغال سنگ در کشور (با ذخیره زمین‌شناسی ۱۰۱۹ میلیون تن، ذخیره قطعی ۱۰۰۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی ۲۱۹ میلیون تن ) محسوب می شود. این شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) است.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال حاضر بزرگترین تولید کننده کنسانتره سنگ آهن و گندله ایران است که دارای ظرفیت تولید بیش از ۱۵ میلیون تن کنسانتره و بیش از ۱۰ میلیون تن گندله است. با اجرای پروژه‌های توسعه و بهینه‌سازی خطوط شرکت، مجموع تولیدات سالانه این شرکت به بیش از ۳۰ میلیون تن خواهد رسید. این شرکت به منظور توسعه زنجیره ارزش خود با تأسیس شرکت‌های فولادی سهم خود را در تولید محصولات فولادی نظیر آهن اسفنجی توسعه داده‌است و با تولید اسلب نازک و مقاطع فولادی، این زنجیره تکمیل خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: