April 2024 22 / دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۷۶۱
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
0
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به زیرساخت های فعلی پتانسیل تولید ۲۵۰ هزارتن قزل آلا در کشور وجود دارد، درحالیکه تولید فعلی کمتر از ۵۰ درصد رقم فعلی است.

تولید فعلی قزل آلا کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت تولید است

آرش نبی زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قیمت کنونی هرکیلو قزل آلا در عمده فروشی تهران ۱۷۰ هزارتومان و سالمون ۱۸۰ هزارتومان است.

به گفته او، با ازدیاد تقاضا در ایام پایانی سال برای خرید ماهی پیش بینی می‌شود که قیمت هرکیلو قزل آلا ۲ تا ۳ هزارتومان افزایش یابد.

نبی زاده ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز و ارزان بودن ماهی نسبت به این محصول پروتئینی، بازار ماهی رونق گرفته که این موضوع منجر به افزایش سرانه مصرف شده است.

او با بیان اینکه امسال ۱۱۰ هزارتن قزل آلا تولید شده است، افزود: با توجه به زیرساخت‌های فعلی، پتانسیل تولید ۲۵۰ هزارتن قزل آلا در کشور وجود دارد که این امر نشان می‌دهد کمتر از نصف پتانسیل تولید داریم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: با توجه به میزان تولید آبزیان اعم از صید و پرورش هیچ گونه کمبودی در عرضه ماهی شب عید نداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: