April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۷۶۶
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: سال گذشته ۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی کشور که ۴۰۷ میلیارد دلار بود به پرداخت یارانه انرژی تخصیص پیدا کرد.

اختصاص ۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی به یارانه پنهان

محمود نجفی‌عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران امروز در سیزدهمین نشست هیات نمایندگان گفت: سال ۱۴۰۲ سال سختی بود، پیش بینی ما این است که بودجه ۱۴۰۳ سخت و چالش‌های بیشتری برای بنگاه‌های اقتصادی خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: سال گذشته که جی دی پی (تولید ناخالص داخلی) کشور ۴۰۷ میلیارد دلار بود ۳۶ درصد آن به پرداخت یارانه انرژی تخصیص پیدا کرده است.

او گفت: برای اولین بار بودجه ریزی عملیاتی بر مبنای نگاه راهبردی تدوین شد. در حوزه اجرایی بیمارستان بازرگانان مستقل و خودگردان شدو تسریع در پروژه‌های عمرانی اتاق از جمله ساختمان مطهری رخ داده است. تغییرات رویکردی و اعتمادسازی با حاکمیت و انتقال صحبت‌های بخش خصوصی به حاکمیت دنبال شده و همچنین در مورد شعار سال مقام معظم رهبری از ما نظرخواهی شده است.

نجفی عرب ادامه داد: در نظام بودجه ریزی اتاق تهران، تغییر ریل داشته ایم و به نقد‌های منصفانه اعضا و رسانه‌ها توجه کرده ایم. برای اولین بار ۷ برابر کردن بودجه تشکل‌ها را دنبال کرده ایم و برای اولین بار می‌خواهیم به سمت درآمد‌های پایدار برویم.

رئیس اتاق تهران گفت: بودجه ۱۴۰۳ اتاق تهران برای اولین بار رخداد‌های بسیاری دارد، تلاش داریم که امروز مصوبه بودجه را داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: