April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۷۷۴
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
0
رییس گروه اقتصادی دفتر رهبری گفت: در حال حاضر یک میلیون و 800 هزار نفر در 2020 محله زندگی می‌کنند که برای کسب درآمد هیچ راه حلی ندارند و حتما باید مورد حمایت قرار بگیرند چراکه به دلایلی از جمله معلولیت امکان اینکه درآمد مستقل را داشته باشند را ندارند.

۱.۸ میلیون نفر هیچ راهی برای کسب درآمد ندارند

به نقل از ایلنا علی آقامحمدی تامین مسکن محرومان اظهار داشت: طرح مسکن «در حد وسع» در 2020 محله کم برخوردار شروع شده و ثبت نام‌های آن در این محلات صورت گرفته و تعاونی‌‌سازی‌های آن در حال انجام است. توافقات با بنیاد مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شده تا زمین‌های مورد نیاز تخصیص داده شود.  

 

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که این واحدهای برای مخاطبان این پروژه‌، رایگان نیست بلکه آورده متقاضی در حد وسع پرداخت می‌شود و فرق آن با پروژه  نهضت ملی مسکن این است که رقم آورده را خودشان ابزار می‌کنند. ‌ 

 

 رییس گروه اقتصادی دفتر رهبری ادامه داد: براساس آورده‌ای که متقاضیان مسکن در حد وسع خودشان اعلام کردند طراحی ساختمان شروع می‌شود تا بتوانند هزینه‌ها را بپردازند. توجه داشته باشیم که حق دریافت وام مسکن و زمین که برای همه مردم محفوظ است و حق این افراد هم محسوب می‌شود و درنهایت ممکن است که آورده این افراد کمتر باشد که در این صورت متراژ ساختمان آنها هم کمتر خواهد شد.

 

آقامحمدی با اشاره به وضعیت معیشتی 20 میلیون ساکن محله‌های کم برخوردار گفت: سکونت 20 میلیون نفر در مناطق کم‌برخوردار به معنای این میزان جمعیت محروم و کم برخودار در کشور نیست و این گونه نیست که 20 میلیون نفر کم برخوردار در کشور داریم و در واقع محله‌ها کم بر خوردار هستند.

 

وی افزود: در حال حاضر  یک میلیون و 800 هزار نفر در 2020 محله زندگی می‌کنند که برای کسب درآمد هیچ راه حلی ندارند و حتما باید مورد حمایت قرار بگیرند چراکه به دلایلی از جمله معلولیت امکان اینکه درآمد مستقل را داشته باشند را ندارند.

 

رییس گروه اقتصادی دفتر رهبری ادامه داد: علاوه بر این جمعیت 1.8 میلیون نفر، 5 میلیون نفر در این محلات سکونت دارند که برای کسب درآمد باید توانمند شوند، فرزندان برخی از این سرپرست‌های خانوار در حال تحصیل هستند اما برای شرکت فرزندان این افراد در کلاس‌های کنکور با کمک‌های صورت بگیرد و فرزندان برخی از این افراد بازمانده از تحصیل هستند و باید کمک شوند تا به فرزندان این خانواده‌ها به تحصیل برگردند.

 

آقامحمدی درباره تامین سبد غذایی خانوار ساکن در محلات برخوردار تاکید کرد: تنها 6 درصد خانوار ساکن در 2020 محله کم‌برخوردار به سبد غذایی نیاز دارند و برای  کمک به آنها هم بررسی‌های میدانی انجام شده است.  مابقی خانوار از محل هدفمندی یارانه‌ها حمایت و تامین می شوند.

 

بیشتر بخوانید: قنادی‌ها ملزم به نصب برچسب قیمت شدند

 

وی گفت: هیچ یک از این موضوعات و مشکلات خانوار ساکن در 2020 محله کم برخوردار به صورت کلی نیست و رسیدگی‌ها و حمایت‌ها براساس مشکل خاص همان خانواده است. بررسی‌ها محله به محله و مورد به مورد انجام می‌شود و اطلاعات خانوار در هر کوچه جمع‌آوری و مشکلات هر خانوار به طور جداگانه بررسی می‌شود و برای حل مسائل ساکنان این محلات نباید کلی گویی کرد.  ‌  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: