April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
هشدار تعزیرات به تاکسی‌های اینترنتی؛
کد خبر: ۴۱۰۸۳۹
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
0
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: با هرگونه اصرار به تخلف توسط تاکسی‌های اینترنتی برخورد قاطع خواهد شد.

بعد از حذف گزینه عجله دارم قیمت‌ها را گران نکنید

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور در نشست خبری امروز با موضوع ساماندهی اقدامات ضابطان و حمایت از تولید گفت: یکی از موضوعات امروز چالش‌هایی هست که در حوزه کشف و رسیدگی به تخلفات داریم که برخی به فهم و استنباطی است که ضابطین از قانون دارند یا برخی از این قوانین به نحوی تفسیر می‌شوند یا از قوانین استنباط می‌شود که مانع بزرگی برای تولید ایجاد می‌کند یا برداشت‌های ناصحیح از قوانین سبب شده که بازار جولانگاه متخلفین باشد؛ لذا ضرورت دارد به یک روش استنباط تعادلی برسیم.

وی افزود: ضرورت دارد که همکاری خوبی سازمان تعزیرات با ضابطین داشته باشد به نحوی که برایند آن حفظ حقوق مردم و مصرف کنندگان باشد. یکی از چالش‌های ما بحث اجرای تبصره ۴ ماده ۱۸ و موضوع قاچاق است که مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: یکی از رویکرد‌های این دولت این است که بتواند خدمتگذار واقعی مردم باشد و ممکن است در این مسیر با عملکرد‌های نامناسبی مواجه باشیم که از گذشته نهادینه شده است. باید پاسخ داد که فلسفه وضع این مقرره چیست؟ رابطه این تبصره با عدم ثبت موجودی در انبار‌ها چیست؟

اصانلو افزود: در بررسی پرونده‌های مرتبط با قاچاق در تعزیرات احساس کردم در مقام تفسیر یا اجرای قانون ما با چالش‌هایی مواجه ایم که یکی بحث کشف کالای قاچاق نسبت به کالا‌هایی است که از استان‌های مرزی داخل کشور می‌شود و برای مصرف شخصی وارد نقاط مرزی کشور می‌شود. براساس مقررات قانونی ورود کالا‌ها از استان‌های مرزی بصورت موردی و مصرف شخصی تخلف نیست و در صورتی امر مجرمانه است که بصورت تجمیعی وارد کشور شود. متاسفانه شاهدیم بخشی از پرونده‌های قاچاق که وارد تعزیرات می‌شود با همین عناوین وارد می‌شود.

وی گفت: موضوعی که دغدعه ماست و با رویکرد دولت خدمتگذار ناسازگار است، این است که در مقام اجرای قانون تفسیر‌ها یا برداشت‌هایی می‌کنیم که ایجاد مشکل برای واحد تولیدی می‌کند. اگر بستر اجرای این تبصره در برخی دستگاه‌ها وجود ندارد چرا برخی دستگاه‌ها اصرار دارند تهیه گزارش کنند و برای مردم مشکل ایجاد کنند.

وی گفت: سازمان تعزیرات در راستای وظیفه ذاتی خود که مبارزه با گران‌فروشی به موضوع تخلف گزینه عجله دارم در تاکسی‌های اینترنتی ورود کرد و سبب حذف شد، اما بر حسب گزارشات ارایه شده سرویس دهی را کاهش داده یا قیمت را بالا بردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: