April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۰۴۵
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
0
رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون اعلام داشت در سیاست های ارزی بانک توجه ویژه ای برای نیازهای بخش تعاون گردیده است.

توجه به نیازهای بخش تعاون در سیاست های ارزی بانک توسعه تعاون

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در آخرین جلسه شورای سیاست گذاری ارزی در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: شبکه بانکی اهداف و راهبرد‌های متنوعی برای ارتقای سطح فعالیت ارزی داشته است و عملیات ارزی به عنوان یکی از محور‌های رقابتی میان بانک‌ها نیز مطرح است.

وی افزود: بانک‌ها همواره در تلاش هستند تا با ارائه خدمات ارزی به مشتریان موجبات تکمیل سبد خدمات بانکی را فراهم آورند و مشتریانی که عملیات ریالی آن‌ها نزد بانک است عملیات ارزی را نیز از بانک دریافت نمایند.

فتاحی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون از سال‌های ابتدایی تاسیس واحد بین الملل و فعالیت ارزی را داشته است و زمانی حجم عملیات ارزی بانک در سطح قدیمی‌ترین بانک‌های شبکه بانکی شد، در حال حاضر پس از چندین سال تجربه، ارکان ارزی بانک در پی آن هستند تا حضوری موثر در سطح شبکه بانکی داشته باشند.

وی ادامه داد: تدوین سیاست‌های ارزی با رویکرد حمایت از بخش تعاون صورت پذیرفته است، این سیاست‌ها خط مشی و راهکار‌ها و چارچوب‌ها را برای واحد‌ها و شعب ارزی بانک مشخص نموده است.
نعمت اله رضایی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: در حال حاضر ۲۰ شعبه ارزی در این بانک فعال است، با تدابیر و برنامه‌های متنوعی در تلاش هستیم تا پوشش خدمات ارزی را گسترش دهیم.
رضایی گفت: فعالیت ارزی بخش مهمی از اقتصاد است، تولید کنندگان و تعاونگران عمدتا با نیاز‌های ارزی مواجه هستند، بانک توسعه تعاون به عنوان نهاد مالی بخش تعاون این اراده را دارد تا در تامین نیاز‌های ارزی بخش نقش اصلی را بر عهده گیرد.

وی تصریح نمود: امور بین الملل و ارکان ارزی بانک نقش مهمی در برنامه‌های تحولی بانک توسعه تعاون بر عهده دارند، لذا تدابیر و الزامات مورد نیاز برای گسترش فعالیت ارزی بانک مورد توجه است.
در این جلسه مصیب کرمی مدیر امور بین الملل بانک توسعه تعاون ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد حوزه ارزی و بین الملل بانک در سال ۱۴۰۲ نسبت به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد شعب به تفکیک اقدام نموده و در انتها حجم درآمد‌های ریالی ناشی از عملیات ارزی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. طی این جلسه سیاست‌های ارزی بانک در سال ۱۴۰۳ تصویب شد.

همچنین معاونین مدیرعامل، نادر حسن پور مشاور مدیرعامل در امور بین الملل، سهیل رحیمی مدیرعامل شرکت صرافی بانک، روسای ادارات کل تطبیق و ریسک نیز نکات و مطالبی در خصوص موضوعات جلسه مطرح نمودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: