April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۱۰۹
۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
0
معاون وزیر جهاد گفت: از هم اکنون درحال برنامه ریزی برای کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور در نیمه دوم سال آتی هستیم.

تامین کالا‌های اساسی نیمه دوم سال آینده در حال برنامه ریزی است

سید سعید راد مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر جهاد در آخرین جلسه شورای مدیران شرکت بازرگانی دولتی با تأکید بر اینکه شرکت بازرگانی دولتی ایران مأموریت اصلی خود در زمینه تأمین کالا‌های اساسی را به خوبی انجام داده و از عهده آن بر آمده است، گفت: امسال تأمین کالا‌های اساسی مانند گندم، روغن و برنج، به موقع و به درستی انجام شد و در بخش شکر نیز اقدامات لازم به عمل آمد.

او در توصیف اهمیت و جایگاه مهمی که شرکت بازرگانی دولتی ایران در سطح کشور از آن برخوردار است، توضیح داد: اینکه توانسته‌ایم نان مصرفی مردم در سرتاسر کشور را تأمین کرده و در سر سفره آنان قرار دهیم، ارزش و تأثیر همکاران خدوم این شرکت را در اقتصاد کشور و معیشت مردم نشان می‌دهد.

راد با اشاره به اینکه روغن مورد نیاز برای مصارف کشور، تأمین شده و در اختیار کارخانجات قرار گرفته است، گفت: با تأمین بیش از ۱۱ میلیون تُن گندم و تبدیل آن به آرد و نان به عنوان ماده غذای اصلی سفره مردم، هیچ‌گونه کمبودی در کشور احساس نشد. این موضوع، مرهون توانمندی و پشتکار کارکنان پرتلاش مجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

او با بیان اینکه ادارات کل استانی، پیشانی عملکرد و نِمودِ فعالیت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران در سراسر کشور هستند، مراقبت از موجودی گندم انبار‌ها و سیلو‌های استان‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به نزدیکی زمان خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کرمان، استان‌های جنوبی کشور، آمادگی کامل داشته باشند تا عملیات خرید را به خوبی پیش ببرند.

گفتنی است، در این جلسه مازیار احمدحسینی، عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر نقش و اهمیت این شرکت در سپهر بازرگانی کشور از مدیران ستادی و استانی خواست تا برای بارگذاری اطلاعات شاخص‌های عمومی عملکردی این شرکت و ادارات کل تابعه برای ارائه به جشنواره شهید رجایی اقدامات لازم را انجام دهند.

حیدرعلی نصر، عضو هیئت مدیره و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اهمیت و جایگاه این شرکت در تأمین کالا‌های اساسی کشور، اعلام کرد: تأمین ۱۹ درصد شکر، ۱۰درصد برنج، ۲۰ درصد روغن خام و ۱۰۰ درصد گندم مصرفی کشور، حاصل فعالیت‌های مجموعه بزرگ شرکت بازرگانی دولتی ایران در سراسر کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: