April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۳۲۸
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
0
فرمانده پلیس راه کشور اعلام کرد: متاسفانه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۷۳ نفر از هم وطنان را در تصادفات از دست داده ایم.

۳۷۳ فوتی و ۱۰۵۰۰ مصدوم در تصادفات نوروزی

سردار مومنی در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در جاده اصفهان - شیراز گفت: علت این حادثه متاسفانه خستگی و خواب آلودگی راننده بوده که منجر به واژگونی اتوبوس شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ۵ نفر از هموطنان در این حادثه جان خود را از دست دادند گفت: ۲۴ نفر نیز مصدوم شدند و نکته قابل تامل این است که متاسفانه هم وطنانی که جان خود را از دست دادند از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند و اگر از کمربند ایمنی استفاده می‌کردند، قطعا این حادثه با این شدت براشان اتفاق نمی‌افتاد و در زیر اتوبوس قرار نمی‌گرفتند.

مومنی با تاکید اینکه بار‌ها از شهروندان درخواست کردیم که از کمربند ایمنی استفاده کنند افزود: سرنشینان اتوبوس و خودرو‌های سواری و به خصوص سرنشینان عقب خودرو‌ها می‌بایست از کمربند ایمنی استفاده کنند و این مهم را جدی بگیرند.

فرمانده پلیس راه کشور با بیان اینکه متاسفانه ازابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۷۳ نفر از هم وطنان را در تصادفات از دست داده ایم گفت: این آمار قطعا بیشتر می‌شود چراکه برخی از مصدومان که در بیمارستان‌ها قرار دارند متاسفانه ممکن است فوت کنند و به این آمار اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از هموطنان نیز در این چند روز مجروح شدند که حدودا ۱۵ تا ۲۰ درصد از این مجروحان معلول می‌شوند لذا از مسافران نوروزی خواهش میکنم که حتما قوانین را مراعات کنند.

مومنی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد تصادفات در این مدت عدم توجه به جلو بوده است گفت: بخشی از عدم توجه به جلو به استفاده از تلفن همراه در موقع رانندگی مربوط می‌شود که متاسفانه رانندگان در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند و همچنین در جاده‌ها ۳۰ درصد از تصادفات از نوع واژگونی بوده که علت آن به خستگی و خواب‌آلودگی، عدم استراحت کافی و شتاب در رانندگی مربوط می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تردد در اکثر محور‌های کشور پرحجم، اما روان است گفت: مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: