April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۳۳۸
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۰
0
پروفسور و استاد آمریکایی معروف تاکید کرد که هم غرب هم اوکراین کاملا مطمئن هستند که در برابر روسیه شکست خواهند خورد.

پیش‌بینی مرشایمر از شکست حتمی اوکراین و غرب

جان مرشایمر، پرفسور و استاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد که شخصیت‌های کلیدی هم در اوکراین و هم در غرب می‌دانند که شکست اجتناب‌ناپذیر کی‌یف و ناتو در درگیری با روسیه حتمی خواهد بود.

براساس گزارش ریانووستی، این کارشناس در مصاحبه‌ای با کانال Judging Freedom در یوتیوب افزود: شرط می‌بندم که اکثر اوکراینی‌هایی که با امنیت ملی و سیاست خارجی ارتباط دارند، متوجه شده اند که روز‌های آنها به پایان رسیده است. من حاضرم شرط ببندم که اکثر مردم نخبگان سیاسی در غرب می‌دانند که اوکراین به ناچار شکست خواهد خورد.

مرشایمر ​​ادامه داد:، اما حتی درک شکست اجتناب ناپذیر هنوز رهبران غربی را بیدار نکرده است که با عزم وسواسی به جستجوی معجزه‌ای برای نجات کی‌یف از فاجعه می‌پردازند.

پروفسور آمریکایی در پایان گفت: پیروزی روسیه نه تنها به معنای شکست اوکراین، بلکه شکست غرب نیز خواهد بود. به همین دلیل است که ما ناامیدانه تلاش می‌کنیم از این امر جلوگیری کنیم اما موفق نخواهیم شد.

چهارشنبه گذشته، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در جلسه هیات رئیسه این وزارتخانه تایید کرد که نیرو‌های اوکراینی از ابتدای سال میلادی تاکنون بیش از ۷۱ هزار سرباز و ۱۱ هزار قطعه تجهیزات نظامی را از دست داده اند. شویگو خاطرنشان کرد که تلفات ارتش اوکراین تقریباً سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

وزیر دفاع روسیه افزود که ارتش این کشور همچنان به بیرون راندن دشمن از مواضع خود ادامه می‌دهد و به او اجازه نمی‌دهد در خطوط جدید نبرد جای پایی پیدا کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: