April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۴۳۷
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
0
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: میانگین ارزبری سالانه کیت های تولید داخل یک هشتم کیت های وارداتی است.

۸۰ درصد کیت‌های آزمایشگاهی مورد استفاده تولید داخل هستند

سجاد اسماعیلی٬ سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به آخرین وضعیت تامین کیت‌های آزمایشگاهی در کشور گفت: در حال حاضر هیچ کمبود کیت‌های آزمایشگاهی در بخش دولتی و خصوصی کشور وجود ندارد و کیت‌های مربوطه توسط سازمان غذا و دارو تامین شده اند.

وی بیان کرد: سهم بازار کیت‌های تولید داخل در گروه‌های مختلف متفاوت است. در گروه بیوشیمی عمومی تقریبا ۱۰۰ درصد نیاز بازار از طریق تولید تامین شده و در سایر گروه‌ها مثل هورمونی و نظایر آن متفاوت است. به صورت کلی، بر اساس اطلاعات تمام ایندکس ها، سهم بازار کیت‌های آزمایشگاهی از لحاظ تعدادی ۸۰ درصد در اختیار تولید داخل و ۲۰ درصد وارداتی است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در زمینه کیت‌های وارداتی نسبت به سال گذشته ۳۰درصد بیشتر سیاست تامین داده شده و هیچ مشکلی وجود ندارد. در زمینه تولید داخل نیز، تولید در جریان است.

وی با اشاره به ارزبری کیت‌های تولید داخل و وارداتی گفت: میانگین ارزبری سالانه کیت‌های تولید داخل یک هشتم کیت‌های وارداتی است و با برنامه ریزی انجام شده و توسعه کیت‌های جدید، به سمت تولید کیت‌ها در گروه‌هایی که وابستگی بیشتری به واردات دارند، حرکت می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: