April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۴۴۴
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۰
0
مدیر سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد با وضع آتش‌بس موقت، اسرائیل فورا بمباران وحشیانه غزه را متوقف کند.

عفو بین‌الملل: اسرائیل فورا بمباران وحشیانه غزه را متوقف کند

اگنس کالامار مدیر سازمان عفو بین‌الملل با استقبال از قطعنامه سازمان ملل درباره نوار غزه خواستار توقف فوری بمباران وحشیانه این باریکه توسط اسرائیل و برقراری آتش‌بس پایدار شد.

کالامار دوشنبه شب در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اسرائیل باید فورا بمباران وحشیانه غزه را متوقف کند و ارسال کمک‌های بشردوستانه را تسهیل کند. اسرائیل، حماس و سایر گروه‌های مسلح باید اطمینان دهند که آتش‌بس پایدار است. گروگان‌های غیرنظامی و همچنین همه فلسطینی‌هایی که خودسرانه بازداشت شده‌اند، باید فورا آزاد شوند.

وی افزود: در هفته‌های اخیر رای‌گیری در شورای امنیت سازمان ملل به یک بازی سیاسی مسخره با پیامد‌های غم‌انگیز برای غیرنظامیان تبدیل شد، به طوری که اعضای دائمی شورا از جمله آمریکا و روسیه از حق وتوی خود برای جلوگیری از قطعنامه‌های یکدیگر سوءاستفاده کردند.

مدیر عفو بین‌الملل تاکید کرد: جامعه بین‌المللی اکنون باید بازی سیاسی را کنار بگذارد و با اطمینان از اینکه این قطعنامه راه را برای آتش‌بس پایدار هموار می‌کند، نجات جان انسان‌ها را در اولویت قرار دهد.

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه جنگ در غزه روز دوشنبه به وقت محلی، ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۲۴ در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید که خواستار آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده است تا منجر به آتش بس پایدار شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: