April 2024 23 / سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۵۴۸
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
0
مدیر عامل بانک توسعه تعاون طی بازدید شعب الیگودرز، ازنا و دورود ضمن دیدار با منتخب مردم الیگودرز اعلام داشت بانک توسعه تعاون به لحاظ پرداخت تسهیلات مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور رتبه دوم شبکه بانکی را در اختیار دارد.

رتبه دوم بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات مصوب سفرهای استانی رییس جمهور

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون طی بازدید شعب الیگودرز مورد استقبال گودرزی منتخب مردم الیگودرز در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

شیخ حسینی در این بازدید اظهار داشت: بانک توسعه تعاون از بانک‌های تخصصی و توسعه‌ای شبکه بانکی است که ماموریت اصلی آن حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط با اولویت بخش تعاون است، این بانک در فضایی فعالیت می‌کند که تجلی و مصداق مهم شعار ابلاغی مقام معظم رهبری تحت عنوان جهش تولید با مشارکت مردم است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون برنامه‌های متنوعی برای تحقق شعار ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب در نظر دارد، ضمن آن که کارنامه بانک برای تحقق شعار سال پیشین با مضمون مهار تورم، رشد تولید نیز کارنامه‌ای روشن و درخشان بوده است.

شیخ حسینی در تبیین عملکرد سال گذشته خاطر نشان کرد: سال گذشته به دو دلیل تکالیف سنگین بانک‌ها برای حمایت از تولید و همچنین لزوم تبعیت از سیاست‌های درست بانک مرکزی برای کننرل نقدینگی و مهار تورم، سال سخت شبکه بانکی بود، که بانک توسعه تعاون با برنامه و تدبیر، و با تلاش همکاران خدوم در شبکه شعب، عملکردی عالی و اثربخش داشت.

این مقام بانکی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون هدفگذاری پرداخت ۵۴۰ هزار میلیارد ریالی را در بالاترین سطح کیفیت و اثربخشی محقق نمود، منابع بانک توسعه تعاون رشد ۴۰ درصدی و تحقق ۱۰۵ درصدی برنامه، تراز نقدینگی مثبت، تراز درآمد و هزینه مثبت و سوددهی، تعدیل نسبت مطالبات غیر جاری npl، همچنین شعب بانک در صدور ابزار تامین مالی ا‌راق بدهی و تامین مالی جمعی از بازار سرمایه، اعتبار اسنادی و انواع ضمانت نامه حمایت مناسبی از واحد‌های تولیدی و تعاونی صورت دادند و رکورد‌های جدیدی در بانک به ثبت رساندند. بانک از انواع ابزار‌ها و روش‌های نوین تامین مالی به نفع واحد‌های تولیدی بهره گرفت، در سال جدید هدفگذاری ۱۵ همت استفاده از ابزار‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه و انواع اوراق را داریم، از این طریق هم امکان تامین مالی واحد‌های متقاضی فراهم می‌گردد، هم از ظرفیت بازار سرمایه استفاده می‌شود و هم فشار کمتری بر ترازنامه بانک‌ها وارد می‌شود و از خلق نقدینگی نیز جلوگیری می‌شود.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در ترسیم وضعیت حاکم بر بازار پولی و بانکی گفت: بانک‌ها به واسطه مهمترین کارکردی که دارند امکان خلق پول را در اقتصاد در اختیار دارند، پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها موجب تزریق نقدینگی می‌شوند که همین مساله افزایش تقاضای بازار را به همراه دارد، چنانچه تسهیلات و تزریق نقدینگی در بخش واقعی و تولیدی اقتصاد نباشد، تعادل میان عرضه و تقاضای کالا‌ها و محصولات را بر هم زده و زمینه تورم فراهم می‌آید. چنانچه تسهیلات هدفمند و در مسیر تولید باشد، موجبات ارتقای سطح تولید و رشد اقتصادی فراهم می‌گردد، این گونه تسهیلات تورم زا نیست و در مسیر تقویت جریان تولیدی کشور است. بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر و سیاستگزار بازار پولی و بانکی کشور با هدف مهار تورم در صدد بوده است تا این روند خلق پول و نقدینگی توسط شبکه بانکی را کنترل نموده و به گونه‌ای تنظیم گری نماید تا ورود پول پر قدرت به اقتصاد موجب آثار زیانبار در بازار‌های مختلف نشود، لذا کنترل ترازنامه‌ای را در دستور کار قرار داده است و برای توان تسهیلات دهی هر بانک، سهمیه‌ای مشخص و دقیق قرار داده که سهمیه هر بانک بر اساس ارزیابی بانک مطابق شاخص کملز تعیین گردیده است.

شیخ حسینی ادامه داد: چنانچه بانک‌ها رعایت تعادل میان مصارف و منابع را لحاظ ننمایند، اضافه برداشت از حساب بانک مرکزی صورت می‌گیرد و پول پرقدرت بدون پشتوانه بانک مرکزی وارد اقتصاد می‌شود که خود خطرناک و موجب تورم است، لذا بانک توسعه تعاون به ویژه طی دو سال اخیر تراز مصارف و منابع و تراز نقدینگی و همچنین درآمد و هزینه‌های را به خوبی مدیریت نموده است و ناترازی‌های نقدینگی و سوددهی دوره‌های پیشین را رفع نموده و به تراز مثبت رسیده است.

این مقام بانکی تصریح نمود: بانک توسعه تعاون پس از حدود یک دهه زیان، از سال ۱۴۰۱ در ریل سوددهی قرار گرفته، با تداوم روند بهینه بانک در شاخص‌های مالی و عملکردی طی دوره پیش رو زیان انباشته بانک را جبران خواهیم کرد و بانک وارد دوره‌ای می‌گردد تا در کنار فعالیت توسعه‌ای و حمایتی خود در راستای خدمت به بنگاه‌های اقتصادی، بخش تعاون و مردم با مدیریت نقدینگی، درآمد و هزینه‌ها یک بانک کارآمد، اثربخش و سود ده را در نظام بانکی نهادینه نماید.

شیخ حسینی یادآور شد: بانک توسعه تعاون در مدیریت و کنترل مطالبات غیر جاری به رکوردی بی نظیر در شبکه بانکی دست یافته است و شاخص npl را به سطح ۳.۵ درصد رسانده است.

وی توضیح داد: این انضباط نقدینگی و پولی در حالتی است که بانک توانسته کلیه تکالیف خود در قانون بودجه اعم از وام ازدواج جوانان، فرزندآوری، جهش مسکن، تسهیلات تبصره ۱۸، کمیته امداد، بهزیستی و مصوبات سفر‌های استانی رییس جمهور را در بالاترین سطح محقق نماید، بانک در پرداخت مصوبات سفر‌های استانی هیات دولت با تحقق حدود ۶۰ درصد رتبه دوم شبکه بانکی را در اختیار دارد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: با افزایش سقف اختیار به شعب و تسهیل گری در تصویب تسهیلات شرایطی پدید آمده تا با پرهیز از پیچیدگی و بروکراسی زائد و سرعت بیشتری در پرداخت تسهیلات و ارتقای سطح رضایت مشتربان پدید آید. همچنین با تخصیص بیشتر به استان‌های کمتر برخوردار و در نظر نگرفتن نسبت مصارف به منابع آن‌ها نسبت به استان‌های برخوردار و بزرگ، کمک به رشد و پیشرفت مناطق کمتر برخوردار را در نظر داشته ایم.

گودرزی متتخب مردم شریف الیگودرز در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به مدیر عامل بانک توسعه تعاون و آرزوی موفقیت برای مجموعه بانک گفت: یکی از مهمترین نیاز‌های منطقه الیگودرز که همان برند سازی است تامین نگردیده است که از مجموعه بانک انتظار می‌رود با حمایت از تولید کنندگان و تعاونگران این منطقه این معضل رفع گردد، حمایت از بانک مد نظر نمایندگان و منتخبان مجلس هست، باید تلاش کنیم تا با بهره مندی مناسب از ظرفیت سرمایه انسانی در سطوح مدیریتی کشور کمال استفاده در جهت رشد و پیشرفت منطقه پدید آید. بازدید شرکت نوین رول غرب زاگرس

شیخ حسینی طی برنامه بازدید شعبه ازنا، بازدیدی از شرکت نوین رول غرب زاگرس به عمل آورد.

وی در این دیدار گفت: نوین رول غرب زاگرس از مشتریان بسیار خوب شعبه ازنا بوده است که حجم بالایی ضمانت نامه و خدمات اعتباری و بانکی از بانک توسعه تعاون دریافت نموده است، با توجه به نقش مهم شرکت در تولید و اشتغال، همکاران بانک توسعه تعاون تسهیل گری بالایی را برای کمک به تولید شرکت در نظر دارند.

در بازدید‌های شعب الیگودرز، ازنا و دورود؛ صیاد رحمانپور مدیر امور استان‌ها و شعب، سید مسعود هاشمی نژاد مدیر شعب استان لرستان، معاونین و همکاران استان حضور داشتند. روسای شعب الیگودرز، ازنا و دورود نیز به ارائه توضیحات درباره عملکرد پیشین و برنامه‌های پیش رو پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: