April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۱۶۰۳
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۰
0
دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: در تلاشیم تا بتوانیم واسطه‌گری را در تولید و توزیع پارچه چادر مشکی به حداقل برسانیم.

امامی: باید واسطه‌گری در تولید پارچه چادر مشکی به حداقل برسد

سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در پاسخ به چرایی زیاد بودن محصولات عبا در مقایسه با چادر در بخش غرفه عفاف و حجاب نمایشگاه گفت: چادر پوشاک برتر و پوشش برتر ایرانی - اسلامی ماست و در منطق قرآنی یکی از مهمترین مصادیق جلباب چادر است.

امامی ادامه داد: برای ترویج و تسهیل استفاده از چادر بین بانوان ایرانی باید دو اتفاق در کشور می‌افتاد. یکی تکمیل بخش زیادی از نیاز به تولید پارچه چادر مشکی در داخل کشور که به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی کشور الان ظرفیت تولید حدود ۲۰ میلیون ریال در سال است، که به بیش از ۳۲ میلیون ریال می‌رسد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به تسهیل واردات چادر اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر تسهیل واردات و کاهش تعرفه وارداتی به ۱۰ درصد بود. در تلاشیم تا تولیدکنندگان بزرگ کالای حجاب در قالب شرکت‌های بزرگ یا تعاونی‌های تامین مجوز‌های وارداتی ویژه داشته باشند و بتوانیم واسطه‌گری را در تولید و توزیع پارچه چادر مشکی به حداقل برسانیم. با این اتفاق شاهد کاهش قیمت پارچه چادر مشکی باکیفیت هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: