کد خبر: ۴۱۲۱۳۷
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۰۰
0
مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: راهنمای اخلاق حرفه ای بر اساس احترام به خودمختاری بیماران است و به نوعی سعی شده تا آسیب پذیری بیماران کاهش داشته باشد.

قابلیت بررسی موضوع نبود کارت‌خوان در مطب‌ها در کمیسیون اخلاق پزشکی

سعید بیرودیان٬ مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: عمل های جراحی و حتی جراحی زیبایی باید توسط فردی که صلاحیت های علمی وی توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تعیین شده است، انجام شود.

او بیان کرد: اگر عمل های جراحی زیبایی توسط فرد فاقد صلاحیت انجام شود، در کمیسیون اخلاق پزشکی این مورد قابلیت بررسی را خواهد داشت.

مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی کشور اضافه کرد: در زمینه انجام امور پزشکی و جراحی در کمیسیون اخلاق پزشکی پرونده هایی تشکیل شده است که بین آن ها مواردی مربوط به انجام کارهای زیبایی به چشم می خورد.

بیرودیان ادامه داد: اگر موضوعی مانند عدم وجود کارتخوان در مطب گزارش شود٬ در این کمیسیون این موضوع از جنبه اخلاق حرفه ای پزشکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی گفت: راهنمای اخلاق حرفه ای بر اساس احترام به خودمختاری بیماران است و به نوعی سعی شده تا آسیب به بیماران کاهش داشته باشد.

وی تاکید کرد: در خصوص مسائل تعرفه ای و مسائل مالی مانند اخذ پول نامتعارف، در کتاب اخلاق پزشکی بند متناظر دیده شده است و به محض اثبات٬ هیئت های بدوی و انتظامی به این موارد ورود پیدا خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: