با افزایش 5.5 درصدی رقم خورد:
کد خبر: ۴۱۲۴۲۴
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
0
تولید فولاد خام کشور طی سال 1402 با 5.5 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از مرز 32 میلیون تن فراتر رفت.

تولید بیش از 32 میلیون تن فولاد خام در 1402

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، به نقل از انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، شرکت‌های فولادی از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، ۳۲ میلیون و ۱۰۸ هزار تن فولاد میانی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ میلیون و ۴۳۳ هزار تن بود.

همچنین تولیدکنندگان فولاد کشور طی ۱۲ ماهه پارسال، ۲۱ میلیون و ۵۸۵ هزار تن انواع محصولات فولادی (انواع ورق، ناودانی، میلگرد، نبشی، تیرآهن و غیره) تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید سال گذشته (۲۱ میلیون و ۵۹۴ هزار تن)، حدود ۵ صدم درصد کاهش یافت.

تولید ۹۰ میلیون تنی گندله و آهن اسفنجی

بنا به این گزارش، میزان تولید «گندله سنگ آهن» با ۴.۱ درصد افزایش به ۵۶ میلیون و ۷۳۸ هزار تن و تولید «آهن اسفنجی» با ۵.۳ درصد افرایش به ۳۳ میلیون و ۳۹۶ هزار تن رسید که مجموع تولید این ۲ محصول، ۹۰ میلیون و ۱۳۴ هزار تن شد. این ارقام در مدت مشابه سال گذشته، ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن «گندله» و ۳۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تن «آهن اسفنجی» با مجموع تولید ۸۶ میلیون و ۲۳۰ هزار تن بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: