کد خبر: ۴۱۲۴۹۳
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
0
سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت برنامه جامعی را برای ارتقای سواد سلامت افراد تهیه کرده است.

برنامه‌ریزی برای اجرای شناسنامه الکترونیکی سلامت دانش‌آموزان

فرشید رضایی٬ سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: برنامه سلامت خانواده مدل به روز شده طرح پزشک خانواده بود که در آن نواقص برنامه پزشک خانواده برطرف شده است.

او بیان کرد: در برنامه سلامت خانواده تنها مسائل بالینی و پزشکی مطرح نبوده است؛ بلکه موضوعات فردی و اجتماعی همچنین سلامت محیط مطرح خواهند بود. برنامه سلامت خانواده در ۱۸۸ شهر اجرا می‌شود.

رضایی افزود: وزارت بهداشت برنامه جامعی را برای ارتقای سواد سلامت افراد تهیه کرده است و در کنار برنامه ارتقای سلامت این طرح اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: دسترسی با کیفیت به خدمات سلامت بدون دغدغه مالی از جمله اهداف برنامه سلامت خانواده محسوب می‌شود که برای ارتقای سلامت مشارکت مردم را می‌طلبد و موضوع سلامت افراد از خانواده شروع و به خود مراقبتی می‌رسد.

رضایی گفت: جغرافیای شهری باید به گونه‌ای طراحی شود که سلامتی افراد را تهدید نکند. سواد سلامت فرزندان در مدارس نیز مهم است و همچنین مراقبان سلامت در مدارس سهم مهمی در ارتقای سلامت دانش آموزان خواهند داشت.

وی ادامه داد: تفاهم نامه‌ای بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در خصوص راه اندازی شناسنامه الکترونیکی سلامت دانش آموزان بررسی می‌شود.

وی گفت: هفته سلامت امسال با شعار سلامت خانواده با مردمی سازی سلامت نامگذاری شده است و برنامه‌هایی بر اساس اولویت‌های کشوری انجام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: