کد خبر: ۴۱۲۵۴۳
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵
0
مدیرکل دفتر بهره‌برداری تولید برق حرارتی گفت: ۹۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی عملیاتی شده است و طبق برنامه این تعمیرات تا ۱۵ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

تعمیرات نیروگاهی تا نیمه اردیبهشت به پایان می‌رسد

ساناز جعفرزاده مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید برق حرارتی گفت: در برنامه تعمیراتی که از مهر ۱۴۰۲ آغاز شد و طبق برنامه ریزی تا نیمه اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد، ۱۰۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات برنامه تعمیراتی در نظر گرفته شده است.

او افزود: میزانی که تاکنون از برنامه تعمیراتی عملیات آن آغاز شده نزدیک به ۹۰ هزار مگاوات است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا ۱۵ اردیبهشت تعمیرات باقی مانده هم به اتمام می‌رسد و از لحاظ تعمیراتی به آمادگی صد در صدی برای پیک تابستان می‌رسیم.

او افزود: یک سری از تعمیرات ما برای شهریور پیش‌بینی شده بود که به علت تداوم گرما به مهر معوق شد. اما چیزی که بیشتر بر روی حجم تعمیرات موثر بود این بود که دچار تراز منفی سوخت در فصل زمستان بودیم و به این علت خیلی از تعمیرات در زمستان هم برای کمک به تامین بار شبکه به تعویق افتاد.

او در ادامه از میزان مصرف سوخت در طی سال ۱۴۰۲ گفت: نیروگاه‌های برق در سال گذشته تقریبا ۸۲ درصد با سوخت گاز مورد بهره برداری قرار گرفت. ۱۰ درصد نیز با گازوئیل و باقی مانده از مازوت تامین سوخت انجام گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: