کد خبر: ۴۱۲۶۱۵
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
0
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه‌های متنوعی بر اساس تصمیمات مشورتی در ستاد برگزاری مراسم روز زمین پاک برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است.

فرهنگسازی در حوزه پسماند با کمک گروه‌های اجتماعی بانفوذ در کشور

امیر عبدوس به مناسبت دوم اردیبهشت ماه مصادف با روز زمین پاک اظهارکرد: به منظور افزایش آگاهی عمومی نسبت به خطرات آلوده‌سازی زمین، قدردانی بشر نسبت به خدماتی که از کره زمین دریافت می‌کند، ارتقای حس مشارکت مردم در حفاظت از زمین و پیشگیری از آلودگی آن روز جهانی زمین پاک نامگذاری شده است.

وی در ادامه گفت: به همین مناسبت در کشور ما همه ساله مقارن با این مناسبت به مدت یک هفته برنامه‌های متنوعی با مشارکت مردم، سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی و مدارس با محوریت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به فرمان رهبرمعظم انقلاب در نامگذاری امسال با شعار «مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین» را برای بزرگداشت هفته زمین پاک انتخاب و اعلام کرده و برنامه‌های متنوعی بر اساس تصمیمات مشورتی در ستاد برگزاری این مراسم برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است.

عبدوس تصریح کرد: برنامه محوری معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی در این هفته نیز با توجه به این شعار، برنامه‌ریزی برای آموزش اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستا با مشارکت شورای عالی استان‌ها خواهد بود. این گروه از مخاطبان خاص به عنوان یکی از مهم‌ترین گروه‌های اثرگذار اجتماعی در حوزه مدیریت پسماند با ضریب نفوذ بالا در اقصی نقاط کشور هستند که در حیطه مدیریت پسماند و ترویج و توسعه چرخه بازیافت از توان بالقوه و اثرگذاری بسیار بالایی برخوردارند.

وی تاکید کرد: بدین منظور در نشست وبیناری که به‌صورت همزمان در ستاد سازمان و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها با شورای عالی استان‌ها و شورا‌های استانی برگزار خواهد شد، در قالب تفاهمنامه‌ای که یین معاون رئیس جمهویر و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس شورای عالی استان‌ها تنظیم شده، مقرر است برنامه آموزش مبانی محیط زیست و اصول مدیریت پسماند با سرفصل‌های مصوب و تحت نظارت مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیطبان برای تمامی اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستا در اقصی نقاط کشور الزامی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، عبدوس در پایان اظهارکرد: همچنین در این نشست مباحث و مشکلات فی مابین محیط زیست و شورا‌های اسلامی در سطوح ملی و استانی مورد بحث و پاسخگویی و شفاف سازی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: