کد خبر: ۴۱۲۷۲۶
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵
0
مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران گفت: اولین مزایده اموال منقول و غیر منقول سازمان اموال تملیکی استان تهران از سوم تا ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

اولین مزایده اموال منقول با عرضه ۷هزار تن چای برگزار شد

ایزدی، مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران در نشست خبری امروز خود گفت: اولین مزایده اموال منقول و غیر منقول در سال ۱۴۰۳ به ارزش ۴هزار میلیارد تومان در مجموع برگزار می‌شود.

وی افزود: اولین مزایده اموال منقول از سوم اردیبهشت ماه تا ۱۱ اردیبهشت ماه تعداد ۲۱۵ پارتی کالا بارگذاری شده است که از این میزان ۷ هزار تن چای با تاییده سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد بارگذاری شد و از تمامی این چای‌ها ظرف مدت ۴۰ روز نمونه گیری‌های سختی از آن صورت گرفت.

وی افزود: از سوم تا ۱۱ اردیبهشت ماه مزایده ۲۷۸ و مزایده غیر منقول ۱۱۴۹ است و در سامانه ستاد ایران برگزار می‌شود.

او اظهار کرد: به تمامی تولید کننده‌های چای فرصت دوماهه برای تسویه مبالغ خود داده شده است که با تاییده وزارت جهاد کشاورزی و قرار دادن وثیقه بتوانند مبالغ را پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: ارزش این مزایده هزار و۱۹۵ میلیارد تومان است که ۱۰۰ میلیارد تومان آن کالا‌های دیگر است و مابقی چایی است.

وی از برگزاری مزایده اموال غیر منقول هم خبر داد و گفت: ۲هزار ۷۹۱ میلیارد تومان که این میزان از عرضه غیر منقول به ویژه ملک بی سابقه بوده است که بخش زیادی از آن پرونده سادات خوزستان است همچنین چند ملک سنگین از جمله زمین ۱۸هکتاری و ۶۵۰ متری زعفرانیه، چند آپارتمان هم از جمله موارد عرضه شده در این مزایده است و شرایط ویژه از جمله پرداخت اقساطی هم امکان پذیر شده است.

ایزدی یادآور شد: هفته‌ای سه بار مزایده خرده فروشی انجام می‌دهیم و برخی از دستگاه‌ها از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی ره هم پیگیر شیوه برگزاری مزایده خرده فروشی بودند.

وی با بیان اینکه کالا‌های از ابتدای سال گذشته تا انتهای آن در حوزه فروش کالا و فروش منقول کالا سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان در استان تهران کالا فروختیم، اما در سال گذشته ۳۱۹ میلیارد تومان بوده است گفت: در سال ۱۴۰۰، ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است همچنین در غیر منقول ۱۴۰۲، ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است و ۱۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰، ۱۹ میلیارد تومان در مجموع فروش منقول و غیر منقول ۱۳۳۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ و در سال ۱۴۰۱، ۴۸۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی به بخش اعاده کالا‌های متروکه اشاره کرد و گفت: ۵هزار ۱۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ اعاده کالا کردیم و در سال ۱۴۰۱، ۲هزار ۴۹۰ میلیارد تومان بود در سال ۱۴۰۱ بوده است که در سال ۱۴۰۰، ۳۴۰میلیارد انجام شد.

مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران بیان کرد: بخش عمده‌ای از اعاده کالا‌ها در حوزه خودرو‌های سنگین و تجهیزات و ماشین آلات راهداری بود که بخش عمده‌ای از آن‌ها اعاده شد.

وی افزود:سال ۱۴۰۲، ۱۴۳۵ میلاد تومان کالا‌های استردادی داشته ایم که ۷۶ درصد رشد داشته است و در سال ۱۴۰۱، ۶۷۱ میلیارد تومان پرونده‌های استردادی داشته ایم.

ایزدی بیان کرد: در مجموع انهدام ۲۷۲ میلیارد در سال ۱۴۰۲ بوده و ۳۹۰ میلیارد تومان انهادم در سال ۱۴۰۱ داشته ایم و در سالی که شروع کردیم بخش عمده‌ای از کالا‌های گمرک امام بود.

وی افزود: ۱۰ هزار و۷۰۰ میلیارد تومان ارزش پرونده‌های ما در سال ۱۴۰۲ بوده و در سال ۱۴۰۱، ۹۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

او گفت: ۲هزار ۱۷۱ پرونده قاچاق در سال ۱۴۰۲ و در سال ۱۴۰۱، ۱۹۰۰ پرونده داشته ایم ومجموع پرونده ۱۴۰۲، ۱۸ هزار میلیارد تومان ارزش پرونده ما بوده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ با توجه به آنکه حجم زیادی از پرونده‌های متروکه گمرک امام خمینی بوده ما شاهد تشکیل بسیار زیاد‌ی از پرونده‌های متروکه بوده ایم.

ایزدی با بیان اینکه در حوزه تشکیل پرونده قاچاق هزار ۴۳ درصد و در پرونده متروکه ۱۳۲ درصد رشد داشته ایم گفت: در حوزه فروش ۱۸۰ درصد ارزش ریالی رشد داشته ایم و در بحث واگذاری رشد داشته ایم.

راه اندازی سامانه جامع کالا تا ۱۰ روز آینده

وی افزود: در بحث فروش رتبه غیر منقول رتبه اول استان را داشته ایم و در بحث منقول رتبه ۴ را داریم و بعد از تعداد ردیف کالا‌های رتبه دوم را داریم.

رئیس سازمان اموال تملیکی استان تهران بیان کرد: بخش عمده‌ای از کالا‌های قاچاق در استان تهران کالا‌های ریز بوده است و حدود ۲۳هزار پرونده در این بخش داشته ایم.

ایزدی تاکید کرد: سامانه جامع اموال تملیکی در استان تهران اجرا شده است و تا ۱۰ روز آینده اجرا می‌شود و طبق تصمیماتی که گرفته شده و مصوبه خود ریاست جمهوری بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: