کد خبر: ۴۱۲۸۹۳
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۰
0
رئیس سازمان نقشه‌برداری گفت: در کشورمان نیاز به اطلاعات مکانی بسیار اهمیت دارد و اطلس سرمایه‌گذاری بر پایه اطلاعات مکانی و نقشه‌برداری کشور تهیه شده است.

اطلس سرمایه‌گذاری بر پایه اطلاعات مکانی تهیه شد

علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور در بیست و هشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی ژئوماتیکی با بیان اینکه وضعیت امروز نقشه‌برداری و حوزه مرتبط در مقایسه با سال ٨٩ نشان می‌دهد اطلاعات استخراج شده از این سازمان یک اهمیت فراگیر در کشور پیدا کرده‌است، اظهار داشت: مهمترین تفاوت امروز سازمان نقشه برداری با یک دهه گذشته این است که امروز اطلاعات مکانی چه برای عموم مردم و چه مدیران ارشد کشور اهمیت دارد و از این رو شرایط بسیار متفاوت شده‌است.

وی تاکید کرد: با همین اهمیت اطلاعات مکانی فرصتی ایجاد شده که سرمایه‌گذاری در این حوزه انجام شود.

رییس سازمان نقشه‌برداری با تاکید بر نقش اطلاعات مکانی و نقشه‌برداری در سرمایه‌گذاری، گفت: موضوع مهم این است اطلس سرمایه‌گذاری کشور بر پایه همین موضوع طراحی و برنامه ریزی شده است و این مهم نشان دهنده این است که در کشورمان نیاز به اطلاعات مکانی بسیار اهمیت دارد و این اطلاعات یک فرصتی برای برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌شود.

جاویدانه افزود: از سوی دیگر تهدید جدی این است که برخی از دستگاه‌ها به صورت جزیره‌ای و موازی در این حوزه اقداماتی انجام می‌دهند و اقدامات مقطعی است به همین دلیل که این اقدامات در قالب یک اکوسیستم انجام نمی‌شود نمی‌تواند اثرگذار باشد.

وی گفت: با پر رنگ‌تر کردن حوزه تنظیم گری می‌توان این موضوع را مدیریت کرد تا دستگاه‌ها به صورت هم افزا فعالیت کنند.

رییس سازمان نقشه‌برداری از فعالیت مجدد شورای عالی نقشه برداری خبر داد و گفت: شورای عالی نقشه برداری با تصویب هیأت وزیران دوباره بعد از ٢٠ سال فعال شد و از ظرفیت‌های این شورا برای تمرکز بر هم افزایی دستگاه‌ها در تهیه اطلاعات مکانی ژئوماتیک استفاده کرد.

وی افزود: پراکنده کاری و کمبود اطلاعات زیادی در بخش مسکن داریم که زمینه ساز مشکلات زیادی در حوزه و بخش شده اند که در حال ایجاد دیتا برای رفع این بخش هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: