کد خبر: ۴۱۲۹۴۱
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۰
0
مدیر کل صمت استان تهران از رشد ۱۷ درصدی صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: وضع تولید در کشور روبه بهبود است و حرکت آن با سرعت مناسبی پیش می‌رود.

رشد ۱۷ درصدی صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور

محمود سیجانی صبح دوشنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه «ایران اکسپو ۲۰۲۴» و بازدید از پاویون استان تهران در جمع خبرنگاران، حضور شرکت‌ها و سازمان‌ها در این رویداد تجاری را ارزشمند دانست و اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه با هدف معرفی و انتقال توانمندی‌های صادراتی، واحد‌های تولیدی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سیجانی با اشاره به اینکه عمده بازدیدکنندگان نمایشگاه «اکسپو» از بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی کشور‌های دیگر هستند، گفت: این فرصت بسیار خوبی است که پتاسیل‌های اقتصادی کشور برای ورود به دروازه‌های جهانی به منصه ظهور گذاشته شوند.

مدیرکل صمت استان تهران پیشرفت دانش بنیان‌ها و استفاده از خلاقیت و نوآوری را در شرکت کنندگان این دوره از نمایشگاه را چشمگیر دانست و افزود: هم اکنون به واسطه دستاورد‌های علمی شاهد این هستیم که نه تنها توان تولید بسیاری از کالا‌های وارداتی را کسب کرده ایم، بلکه به نقطه‌ای از پیشرفت رسیده ایم که محصولات ما به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.

وی صادرات محور شدن کشور را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: هم اکنون در بسیاری از کالا‌های صنایع بومی کشور، شاهد فضای رقابتی هستیم و این مزیت را داریم که در بازار‌های اقتصادی سایر کشور‌ها حضور پیدا کنیم و نکته مهم و قابل توجه این است که دستاورد صادرات را در شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی کسب کرده ایم.

سیجانی نمایشگاه «اکسپو» را محلی برای بازاریابی و بازارسازی دانست و بیان کرد: این رویداد موقعیت مناسبی برای مراودات اقتصادی در ابعاد مختلف تکنولوژی و مواد اولیه است که باید از آن به درستی بهره‌مند شویم.

مدیرکل صمت استان تهران، حضور تولیدکنندگان و شرکت‌های فنی مهندسی این استان را در «اکسپو» چشمگیر اعلام کرد و گفت: استان تهران به لحاظ قطعه سازی و لوازم خودرو، تولید و فرآوری چرم و کفش حرف برای گفتن دارد.

وی در خصوص اولویت‌های صمت در استان تهران اظهار کرد: نوسازی صنایع و استفاده از دانش و تکنولوژی‌های فنی جدید برای رقابت در بازار‌های جهانی، توسعه شرکت‌های دانش بنیان با توجه به استقرار نیمی از دانش بنیان‌های کشور در پایتخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام، همگی از اولویت‌های صمت محسوب می‌شوند.

مدیر کل صمت استان تهران از رشد ۱۷ درصدی صادرات واحد‌های تولیدی و صنعتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: وضع تولید در کشور روبه بهبود است و حرکت آن با سرعت مناسبی پیش می‌رود

سیجانی از حمایت و توجه ویژه به واحد‌های تولیدی صادرات محور در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر به واحد‌هایی که صادرات محور هستند، صرفه جویی ارزی دارند و در جهت تأمین و تولید کالا‌های مورد نیاز داخل کشور سرمایه گذاری می‌کنند ارز تعلق می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: