کد خبر: ۴۱۳۰۱۲
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰
0
معاون برنامه‌ریزی ستاد نوسازی ناوگان حمل‌ونقل گفت: نوسازی ۲۵۰ هزار دستگاه در دستور کار قرار گرفته است که از این تعداد ۷۲ هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نوسازی شده است.

نوسازی ۷۲ هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای

مهدی ابراهیمی معاون برنامه ریزی ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به منابعی که در کشور وجود دارد اولویت‌ها در حوزه نوسازی ناوگان توسط دولت بررسی می‌شود گفت: برخی نقایص و کمبود‌هایی را در این بخش داریم که با توجه به اولویت بندی‌های مختلف اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در بازه زمانی سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۱ در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ۵۷ هزار دستگاه را از رده خارج کردیم که از این تعداد برای کمتر از ۱۰تا ۱۲هزار دستگاه بحث جایگزینی آن‌ها مطرح شد و مابقی بدون جایگزینی از رده خارج شد.

ابراهیمی اظهار کرد: در سال گذشته ۷۲ هزار دستگاه نوسازی شدند که این عملکرد نشان می‌دهد بیش از ۴سال است که در بازه زمانی اعلام شده نوسازی ناوگان حمل ونقلی در دستور کار قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل بیان کرد: این آمار‌ها نشان می‌دهد حتی با توجه به ورودی خودرویی که در کشور داریم و از سوی دیگر با توجه به سن ناوگان که در کشور داریم وضعیت باز هم مناسب نیست.

او اظهار کرد: هدف گذاری‌های صورت گرفته نوسازی ۲۵۰ هزار خودرو است که برای میانگین سالانه است و حداقل باید بتوانیم امسال بیشتر از این عدد خودرو از رده خارج کنیم و یک بخشی هم در حوزه جایگزینی خودرو‌های فرسوده انجام شود.

وی تاکید کرد: در آیین نامه ماده ۱۰ قانون ساماندهی که ۲۸اسفند سال قبل توسط دولت ابلاغ شد اثرات خوبی را برای کشور شاهد هستیم و برای همین ۲۰ روز کاری از سال ۱۴۰۳ گذشته است بیش از ۲۸هزار دستگاه خودرو توسط مراکز پذیرش شده است که به اندازه ۲۷درصد آمار سال گذشته است و این به معنای آن است که ورودی خودرو‌های فرسوده خوب بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: