کد خبر: ۴۱۳۰۷۴
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
0
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با معرفی مگا پروژه های زیرساختی سال جدید در منطقه آزاد ماکو گفت:‌این پروژه ها شامل دهکده لجستیک اکو، طرح احداث برج تجارت بین المللی الکترونیک، اتصال راه آهن سراسری ایران به راه آهن ترکیه از مسیر چشمه ثریا و پارك مينياتوري ميراث جهاني اكو بوده که عملیاتی می شود.

ترسیم آینده منطقه آزاد ماکو با اجرای مگا پروژه های زیر ساختی

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو به نقل از بازاربورس حسین گروسی در نشست خبری با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه پیشرفت منطقه آزاد ماکو در سال های اخیر قابل توجه بوده است، اظهار کرد: ظرفیت مناطق آزاد کشور بسیار بالاتر از سایر مناطق آزاد است اما هنوز نتوانسته این از ظرفیت ها به طور کامل بهره مند شویم.

مدیرعامل مناطق آزاد ماکو با اشاره به اینکه طرح جامع ماکو را بعد از سال ها آماده تصویب کردیم، گفت: برمبنای طرح های که پیش بینی شده در حال حاضر به دنبال توسعه دهکده لجستیک هستیم. از این رو بر جذب سرمایه در دهکده لجستیک تمرکز کرده ایم.

حسین گروسی با اشاره به اینکه نواقص فرودگاه منطقه آزاد ماکو از جمله لایتنگ این فرودگاه برطرف شده است، افزود: در شرایط کنونی به دنبال توسعه حمل و نقل ترکیبی هستیم و اتصال راه آهن جزو اولویت‌های منطقه است.

او با بیان اینکه امنیت غذایی از دیگر اولویت های منطقه آزاد ماکو است، تصریح کرد: به همین دلیل مدرنترین باغ هوشمند غرب آسیا با ارزش ۲ هزار میلیارد تومانی در ماکو توسط بخش خصوصی ایجاد شده است. همچنین با انعقاد قرارداد ده هزار میلیارد تومانی هلدینگ گردشگری ماهان با ماکو در مسیر توسعه گردشگری اقدام کرده ایم.
مدیرعامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه در بخش معدن با شرکت تجلی و کمیته امداد همکاری را آغاز کرده ایم، اظهار کرد: مطابق طرح جامع منطقه آزاد ماکو می تواند به محوری برای صادرات سنگ به اروپا تبدیل شود.

گروسی با تاکید بر اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین چالش های کشور قاچاق پوشاک است، اظهار کرد: جلوگیری از قاچاق زمانی رخ می دهد که بتوانیم پوشاک با کیفیت تولید کنیم. به همین دلیل سرمایه‌گذاری های خوبی در منطقه آزاد ماکو به امضا رسیده است.

او با تاکید بر اینکه ماکو نقطه اتصال اروپا به آسیا است، اظهار کرد: به همین دلیل باید شهر ماکو متناسب با ظرفیت های آن ساخته شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر اینکه تراز تجاری این منطقه مثبت است، گفت: در حال حاضر بخش عمده واردات به ماکو مواد اولیه است، برای نمونه مواد نساجی واردات می شود و به پوشاک تبدیل می شود.

گروسی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری دولتی در منطقه آزاد ماکو انجام نشده است، اظهار کرد: تمرکز سازمان بر جذب سرمایه‌گذاری است و با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای حمل و نقل و…. انجام شده قابلیت بالایی برای فعالیت اقتصادی در این منطقه وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: