کد خبر: ۴۱۳۱۶۹
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰
0
صمد عزیزنژاد عضو هیات مدیره بانک ملی ایران و رئیس کمیته رعایت قوانین و مقررات (تطبیق) در نشست این کمیته بر عزم همه ارکان بانک برای تطبیق فعالیت ها و روندهای جاری بانک با قوانین و مقررات تاکید کرد.

بررسی بخشنامه های بانک مرکزی در نشست کمیته رعایت قوانین و مقررات

به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در پی این نشست که در آن حسن مونسان عضو هیات عامل و معاون امور شعب، موسی اسلامیان رئیس اداره کل رعایت قوانین و مقررات و سایر اعضای این کمیته نیز حضور داشتند، دستورالعمل‌ها و مقررات احتیاطی ابلاغی از سوی بانک مرکزی و ماموریت و تکالیفی که قانونگذار برعهده مدیر ارشد رعایت قوانین و مقررات (تطبیق) و کمیته رعایت قوانین و مقررات گذاشته، بررسی و سازوکار‌های مناسب جهت نظارت بر حسن اجرای آن ارائه شد.

در ادامه صمد عزیزنژاد عضو هیات مدیره بانک گفت: سال گذشته با تلاش همه کارکنان، سال درخشانی برای بانک ملی ایران رقم خورد و توانستیم عملکرد درخشانی را در بخش‌های مختلف و به خصوص در واگذاری دارایی‌های غیربانکی رقم بزنیم.

وی افزود: واگذاری ۳۶ همت از دارایی‌های بانک ملی ایران در سال گذشته که در کمال شفافیت و سلامت صورت گرفته است، تحسین نهاد‌های بالادستی را در پی داشته است.

عزیزنژاد با اشاره به تاریخ و پیشینه پر افتخار بانک ملی ایران بیان کرد: بانک ملی ایران در نظام بانکی کشور پیشرو است و هر حرکت و برنامه‌ای که در این بانک به اجرا در آید در کل شبکه بانکی کشور انعکاس یافته و الگوبرداری می‌شود. از این رو در وضع قوانین و ضوابط و آیین نامه‌های بانک ملی ایران باید به گونه‌ای عمل شود که همه شبکه بانکی کشور از آن به درستی الگوبرداری کنند.

حسن مونسان عضو هیات عامل و معاون امور شعب نیز در این مراسم عنوان کرد: بانک ملی ایران از بدنه کارشناسی با دانش و با تجربه‌ای برخوردار است که تبلور آن را در کمیته‌های ذیل هیات مدیره بانک حسب الزامات و استقرار حاکمیت شرکتی می‌توان یافت.

وی افزود: اعضای کمیته رعایت قوانین و مقررات با دلسوزی و عرق و تعصب نسبت به بانک ملی ایران، طی جلساتی فشرده در تهیه آیین نامه‌ها برای کارآمدی و پویایی قوانین و مقررات تلاش کرده اند.

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های اعضای کمیته رعایت قوانین و مقررات (تطبیق) تقدیر بعمل آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: