تا پایان 1402 در راستای برنامه احداث نیروگاه های جدید صورت گرفت؛
کد خبر: ۴۱۳۲۸۴
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰
0
گزارش عملکرد برنامه احداث نیروگاه های جدید صنعت و معدن حاکی است؛ 1673 مگاوات برق صنایع و معادن با راهبری ایمیدرو تا پایان سال 1402به بهره برداری رسید.

بهره برداری از 1673 مگاوات برق صنایع و معادن با راهبری ایمیدرو

طبق هدفگذاری انجام شده قرار است این میزان برق تولید شده؛ در سال جاری تا ۲۳۰۰ مگاوات افزایش یابد. در راستای اجرای تفاهمنامه اولیه وزارتخانه‌های صمت و نیرو برای احداث نیروگاه‌های جدید صنایع و معادن؛ با توجه به افزایش تعداد ساختگاه‌های نیروگاهی؛ میزان ظرفیت‌ها از برنامه اولیه ۱۰ هزار مگاواتی به ۱۷ هزار مگاوات افزایش یافته است.

استراتژی احداث نیروگاه صنایع و معادن با راهبری ایمیدرو در ۱۹ استان در حال انجام است که شمال، جنوب، غرب و شرق کشور را در بر می‌گیرد.

در حال حاضر طرح احداث نیروگاه‌ها (بر مبنای تفاهمنامه بین وزارتخانه‌های صمت و نیرو) در استان‌های اصفهان، کرمان، هرمزگان، یزد، فارس، مرکزی، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان، خوزستان، زنجان، آذربایجان شرقی، قم، سیستان و بلوچستان، ایلام، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر در حال انجام است.

خط دوم انتقال آب خلیج فارس؛ تحقق هدف ملی تامین آب پایدار/ اشتغالزایی ۴ هزار نفری در خط دوم

به منظور تامین آب پایدار و افزایش ظرفیت در خط نخست؛ خط دوم انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی تعریف شد که به موازات خط نخست است.

در مسیر خط نخست انتقال آب به فلات مرکزی؛ خطی دیگر به موازات خط نخست تعریف شده است. طول این پروژه ۷۳۴ کیلومتر و حجم آب تصفیه شده آن ۲۰۰ میلیون متر مکعب است و به استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد جاری می‌شود.

میزان سرمایه گذاری در این خط ۸۷۲ میلیون یورو (ارزی) و ۱۰۲ هزار میلیارد تومان است. این خط قرار است طی سال ۱۴۰۶ به بهره برداری برسد.

احداث این مسیر برای ۴ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند. شرکت‌های گل گهر، ملی صنایع مس ایران و چادرملو از بزرگان بخش معدن و صنایع معدنی هستند که در این خط سرمایه گذاری کرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: