کد خبر: ۴۱۳۳۱۷
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
0
مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور سال ۱۴۰۲ صبح روز گذشته با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش با حضور رئیس جمهور روز گذشته برگزار شد

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور در سال ۱۴۰۲ روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، قهرمانان و مدال آوران ورزش، روسای فدراسیون‌های ورزشی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

از زمان حضور آیت‌الله رئیسی در راس دولت سیزدهم این سومین مراسم تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران ورزشی است که با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

در این مراسم محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک، مناف هاشمی دبیرکل کمیته، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه برداری، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی، هنرجو رییس فدراسیون اسکیت، حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته، هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو، محمدمهدی نبی نایب رئیس فدراسیون فوتبال، برنا فیروزی معاون وزیر، محمدشروین اسبقیان معاونت توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو، احسان حدادی نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک و قهرمان جهان و ... در این مراسم حضور داشتند.

احسان حدادی

طی این مراسم از ۱۵۱۷ ورزشکاران المپین، قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا و مدال آوران پارالمپیکی تجلیل به عمل آمد.

مراسم تجلیل از مدال‌آوران با نوای مرشد و طنین زنگ مرشد در سالن اجلاس سران آغاز شد و اجرای ورزش زورخانه‌های در سالن با استقبال و تشویق شدید ورزشکاران همراه شد.

مهدی الفتی ژیمناست تاریخ‌ساز ایران که نخستین سهمیه المپیک تاریخ ایران را کسب کرد در این مراسم به نمایندگی از ورزشکاران صحبت کرد و اظهار عنوان کرد: ورزشکاران مجاهدانه در هر شرایطی تلاش کرده و ثابت قدم خواهند ماند.

وی با اشاره به عدم وجود امکانات ورزشی در برخی مناطق محروم از رئیس جمهور درخواست رسیدگی به وضعیت ورزشکاران و تامین امکانات را داشت تا دیگر هیج ورزشکاری دغدغه معیشتی نداشته باشد.

ملیحه صفایی ملی پوش شطرنج نابینایان گفت: به خود می‌بالم که به عنوان یک زن مسلمان در غرورآفرینی و تقویت هویت ملی کشورم سهم داشته باشم.

وی ادامه داد: جناب آقای دکتر رئیسی، سخن جناب عالی که فرمودید ورزش جلوه‌ای از غرور و هویت ملی است که عدالت باید در تمام بخش‌های آن رعایت شود، همواره برای بنده امیدآفرین بوده و از اینکه به عنوان یک زن مسلمان ایرانی توانسته‌ام، سهم کوچکی در غرورآفرینی و تقویت هویت ملی کشورم در کاروان سرافراز فرزندان ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو داشته باشم به خود می‌بالم.

صفایی بیان کرد: امروز من و تمام قهرمانان و پیشکسوتان عرصه ورزش بعد از استعانت از درگاه خداوند متعال، امیدمان به حمایت و توجه جناب عالی و تلاش‌های مجدانه مسئولان محترم وزارت ورزش و جوانان است تا در مسیر تحقق اهداف والای نظام جمهوری اسلامی ایران در اهتزاز پرچم پرافتخار کشورمان نقش آفرینی کنم. بدون شک در این مسیر پرفراز و نشیب، تدابیر شایسته جناب عالی و مسئولان کشور می‌تواند راهگشا باشد.

او خاطرنشان کرد: امید است که با پیگیری‌های مجاهدانه جناب عالی، لایحه اصلاح قانون سرباز قهرمان که بیش از ۲ سال به مجلس محترم تقدیم شده است، در مجلس جدید مجددا در اولویت قرار گرفته و به سرانجام برسد تا به واسطه آن بخشی از دغدغه‌های اشتغال و معیشت قهرمانان جانباز و توان‌یاب رفع گردد. در پایان از تمام حمایت‌های جناب عالی و مدیران ورزش کشور تشکر می‌کنم.

وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: از رئیس جمهور میخواهم نگاه ویژه به ورزش داشته باشند. لیاقت ورزشکاران در حدی بالاست که هر هزینه‌ای برای آن‌ها انجام دهید، باز هم کم است. من دلی حرف زدم.

وحید شمسایی

حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در این مراسم عنوان داشت: صمیمانه از ریس جمهور به دلیل انتخاب مدیرانی از جنس ورزش تشکر می‌کنم. این وعده‌ای بود که محقق شد. از وزیر ورزش قدردانی می‌کنم که از زمان حضور او شاهد برگزاری دومین مراسم تجلیل از مدال‌آوران هستیم.

وی افزود: مربیگری رسالت الهی است و مربیان، مرشد و راهنمای سبک زندگی هستند تا ورزشکاران از حوادث روزگار عبور کنند. متاسفانه یکی از چالش‌های عرصه مربیگری ناپایدار بودن وضعین درآمدی آنهاست. در خصوص واگذاری پروژه‌های نیمه تمام امیدوارم با تقویت بخش خصوصی پروژه‌هایی که تا به امروز رها شده‌اند با حمایت شما به سرانجام برسد. وجودتان که همواره منشا خیر و برکت بوده افتخار می‌کنیم. باید موانع خودساخته عرصه مربیگری مرتقع شود تا شاهد رشد نسلی در ورزش باشیم که افتخاراتی بر پایه ایمان و اراده خلق کنند.

مهدی الفتی ژیمناست تاریخ‌ساز ایران که نخستین سهمیه المپیک تاریخ ایران را کسب کرد، گفت: ورزشکاران مجاهدانه در هر شرایطی تلاش کرده و ثابت قدم خواهند ماند.

وی با اشاره به عدم وجود امکانات ورزشی در برخی مناطق محروم از رئیس جمهور درخواست رسیدگی به وضعیت ورزشکاران و تامین امکانات کرد و افزود: امیدوارم با حمایت‌های شما در آینده دیگر هیج ورزشکاری دغدغه معیشتی نداشته باشد.
دولت سیزدهم اهمیت بالایی به ورزش می‌دهد

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان گفت: از شما رئیس جمهور و حمایت‌های دولت تشکر می‌کنم و خداوند متعال را شاکرم که بار دیگر توفقی دیدن جامعه ورزش را دارم و امروز تکرار حضور سبز رئیس جمهور به بهانه تجلیل از قهرمانان و مدال آوران نشان می‌دهد دولت سیزدهم اهمیت بالایی به ورزش می‌دهد.

او ادامه داد: این قهرمانان شیر زنان و شیر مردانی هستند که برای ایران جنگیدند و پرچم ایران را به اهتزاز در آورده اند.
در سال ۱۴۰۲، ۱۰۰۵ مدال رنگارنگ در ۷۹ رشته ورزشی کسب کردیم

هاشمی بیان کرد: در این لحظه اجازه می‌خواهم مراتب سپاس و قدردانی خود را به محضر سپاهیان غیور ایران اسلامی تقدیم نمایم که با هماهنگی میدان و دیپلماسی کاری کردند کارستان، که موجبات تبلور غرور ایرانیان و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سراسر گیتی توأماً فراهم نمود و نشان داد؛ آنجا که پای غرور و غیرت ایرانی و دفاع از مظلوم در میان باشد، با یک حرکت، هیمنه پوشالی دشمن منحوس صهیونیستی را در هم شکسته و آنان را در صفحه شطرنج خودشان مات می‌کنند. غرور و غیرتی که برایمان آشناست و چه دلنشین است طنین سرود و اهتراز پرچم پر افتخار کشورمان در قله‌های بلند ورزش جهان که در سال ۱۴۰۲ با کسب ۱۰۰۵ مدال رنگارنگ در ۷۹ رشته ورزشی به ثمر نشست.

رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان

وزیر ورزش و جوانان گفت: جناب آقای رئیس‌جمهـور خوشبختانه به لطف خداوند متعال و حمایت‌های مستمر و بی‌دریغ دولت مردمی و بویژه حضرتعالی، گام‌های بلندی در جهت حل مشکلات قهرمانان و مدال‌آوران عزیزمان در سال گذشته برداشته شد: تسویه بدهی چندین ساله دولت به قهرمانان و مربیان تا پایان سال ۱۴۰۲، فراهم شدن مقدمات احداث شهرک مدال با هدف رفع دغدغه مسکن قهرمانان و مربیان ملی، اصلاح آیین‌نامه تجلیل از قهرمانان با محوریت بهره‌مندی هر چه بیشتر ورزشکاران از حمایت‌های مالی دولت مردمی، برقراری و افزایش مستمری مدال‌آورانی که در فهرست انتظار بودند، همسان‌سازی پاداش مالی قهرمانان آسیایی و پاراآسیایی؛ و همچنین اصلاحات قانون سرباز قهرمان و آیین‌نامه اجرایی آن که زمینه‌ی کاهش دغدغه اشتغال و سربازی قهرمانان و افزایش دامنه شمول آن را فراهم نموده است.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در این مراسم ضمن تشکر از افتخار آفرینی ورزشکاران گفت: در بحث بودجه و اعتبارات ورزشی توجه بیشتری به وزارت ورزش و جوانان خواهد شد.
هزینه‌ها در ورزش سرمایه گذاری برای آینده است

او ادامه داد: باعث افتخار است که بیش از هزار مدال رنگارنگ در سال گذشته دریافت کردیم و باید در آینده به این ورزشکاران و مربیان که کمتر دیده می‌شوند توجه بیشتری کرد ضمن اینکه بنده معتقدم در ورزش هزینه‌ها سرمایه گذاری است و دولت سیزدهم بر این باور است که هزینه‌ها در ورزش سرمایه گذاری برای آینده است.
اقتصاد ورزش باید در خدمت نیاز‌های ورزشی باشد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استعداد یابی و پرورش استعداد بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: همه زیرساخت‌ها برای ورزشکاران است. تولیدات ورزشی و یا اقتصاد ورزش هم باید در کنار ورزش مورد توجه باشد. اقتصاد ورزش باید در خدمت نیاز‌های ورزشی باشد. افرادی که در این میدان حضور دارند بدانند که تمام تولیدات کشور با استاندارد‌های لازم در خدمت ورزشکاران است. ورزشکار در شهرستان ومرکز استان وروستا باید احساس کند تجهیزاتی که در اختیارش است از استاندارد‌های لازم برخودار است و هم‌می‌تواند این تجهیزات به وی‌کمک کند. نباید گذاشت این حرفه و این نیاز در میدان سوداگری سوق پیدا کند، زیرا از کیفیت آن کاسته خواهد شد. ارتقای کیفیت در همه جا مورد توجه است.

رئیسی گفت: باشگاه‌ها باید به دست خود ورزشکاران و پیشکسوتان و قهرمانان در سراسر کشور اداره شوند. گسترش باشگاه‌ها به دست قهرمانان رقم خواهد خورد و دولت امکانات لازم را در این زمینه فراهم خواهد کرد وحمایت خواهیم کرد.
ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد

رئیس جمهور بیان کرد: حقیقتا قهرمانان برسکوی قهرمانی و با به اهتزاز آمدن پرچم پر افتخار ایران دل مردن را شاد می‌کند و این شادی بسیار ارزشمند و قیمتی است. زیر ساخت‌های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه‌ای جز میدان وقهرمان شدن نداشته باشند. ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد در کنار این‌ها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود.
پس از صحبت‌های رئیس جمهور مراسم اهدا پاداش‌ها و جوایز فدراسیون‌ها و نمایندگان آن‌ها آغاز شد و از ۳۳ فدراسیون در بخش تجلیل‌ها به همراه نمایندگان آن‌ها دعوت شد تا از رئیس جمهور جوایز خود را دریافت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: