کد خبر: ۴۱۳۴۰۰
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
0
رییس جمعیت هلال‌ احمر از ورود ناوگان امدادی جدید به کشور خبر داد.

ورود ناوگان امدادی جدید به کشور

پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره اقدامات هلال احمر اظهار کرد: در یک سال گذشته اقدامات قابل توجهی را انجام داده‌ایم. بخشی از این اقدامات و دستاورد‌ها برای اولین بار در تاریخ بیش از ۱۰۰ ساله هلال احمر به دست آمده است. هلال احمر در سایر عرصه‌ها نیز عملکرد بین المللی خوبی داشته و با ۲۴ کشور توافق نامه همکاری به امضا رسانده است. برای ۲۰ هزار زن سرپرست خانوار شغل ایجاد شده است. باشگاه باور را با کمک سازمان جوانان ایجاد کردیم که به همراه خانه‌های هلال به عنوان یک الگوی موفق به صلیب سرخ ارائه شده است. کانون دانش آموزی را از ۸ هزار به ۶۸ هزار کانون رساندیم و حدود ۲۰۰ هزار طلبه داوطلب داریم که در حال آموزش آن‌ها هستیم.

ظرفیت انبار‌های هلال احمر چه قدر است؟

او در ادامه تصریح کرد: انبار‌های هلال احمر نیاز به تقویت جدی داشته و دارند، اما هیچ وقت اجازه نخواهیم داد مردم دست خالی بمانند. انبار‌ها از دارو و وسایل مورد نیاز مردم در حال بروز رسانی هستند.

سال گذشته ۱۰ هزار امدادگر قرار بود استخدام شوند این موضوع به کجا رسید؟

کولیوند گفت: ما بحث سازماندهی امدادگر‌ها را داشتیم که همگی بیمه شدند و مراحل اولیه کار آن‌ها انجام شده است و امیدوارم امسال هم بتوانیم مابقی کار‌های این افراد را انجام دهیم. ما دو بخش نیرو داریم که یک بخش امدادگر‌ها داوطلب هستند که تعداد آن‌ها ۳ میلیون نفر است و جدا از امدادگران ثابت در پایگاه‌ها هستند و منظور از امدادگران سامان یافته، همین نیرو‌های ثابت است. انشالله با سازماندهی تعداد بیشتر این افراد پایگاه‌های امداد نجات ارتقا خواهند یافت.

امسال پایگاه امدادی جاده‌ای افرایش می‌یابد؟

او ادامه داد:ما نیاز به تعداد زیادی پایگاه داریم و به همین دلیل حدود ۳۰۰ آمبولانس و ۶۰۰ خودروی نجات هم وارد کشور کردیم و تا هفته آینده وارد مدار می‌شود، ۱۵۰۰ دستگاه دیگر نیز تا آبان ماه وارد کشور خواهد شد تا نیرو‌های امدادی تقویت یابد. علاوه بر این در حال تقویت ناوگان هوایی خود هستیم و تجهیزات امدادی را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد.

زمان رسیدن امدادگر در جاده‌ها چه قدر است؟

رییس جمیعت هلال احمر گفت:بسته به نزدیکی پایگاه به محل حادثه امدادگر‌ها حضور دارد، حتی زیر ۱۵ دقیقه به محل می‌رسند. در محلی که پایگاه نداریم از امداد هوایی استفاده می‌کنیم. این مشکل در تمام دنیا وجود دارد، اما ما در تلاش هستیم این مشکلات را بیش از پیش حل کنیم. دستورالعمل جدیدی را با سازمان مدیریت بحران تنظیم کردیم که آن‌ها ساماندهی شوند.

او در پایان بیان کرد:در خصوص غزه گله‌مند هستیم و علاقه‌مند بودیم صلیب سرخ یک اقدام عملی هم انجام دهد چرا که آیندگان این سوال برایشان پیش خواهد آمد که این افراد در طول تاریخ چه کار انجام دادند. زیرا با گذشت زمان و نامه‌های پی در پی ما در خصوص غزه پاسخی ندیدم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: