کد خبر: ۴۱۳۴۰۶
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵
0
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حرارت تلفن همراه موجب ناباروری در مردان می‌شود.

حرارت تلفن همراه موجب ناباروری مردان می‌شود/ ۲۰ درصد از مردم ایران نابارور هستند

حمید چوبینه، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه بیست و سومین کنگره انجمن علمی باروری و ناباروری ایرلن در جمع خبرنگاران گفت: ناباروری یک مشکل جهانی است و این موضوع تنها برای ایرلن نیست. تعداد نابارور‌ها خودش را بیشتر نشان می‌دهد که با افزایش سن ازدواج آمار ناباروری هم افزایش پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: با افزایش سن احتمال بروز ناباروری ثانویه وجود دارد و افزایش تعداد افراد نابارور نیز وجود خواهد داشت.

چوبینه ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ناباروری در دنیا بین ۱۲ تا ۱۷ درصد، ولی در ایران حدود ۲۰ درصد است. هزینه‌های درمان ناباروری سنگین بوده که دولت بخش زیادی از این هزینه‌ها را در بخش دولتی پرداخت می‌کند.

وی افزود: زوجین که در سنین پایین ازدواج کرده‌اند فرزند آوری را به تاخیر می‌اندازد که این موضوع سبب شده تا باروری سخت‌تر از سنین جوانی شود.

وی تاکید کرد: تلفن همراه به دلیل ایجاد حرارت و همچنین نشستن زیاد سبب ایجاد حرارت شده و این موضوع سبب آسیب به اسپرم و ناباروری خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: