کد خبر: ۴۱۳۴۱۷
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۰
0
عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیر توجه به اقتصاد دانش بنیان برای تحقق شعار سال یعنی مشارکت مردم در جهش تولید پرداخت.

توجه به اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال است

اقبال شاکری، عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر توجه به اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال و مشارکت مردم در جهش تولید گفت: مردم همیشه در فعالیت‌های کشور به دو صورت انفرادی و گروهی حضور پیدا می‌کردند.

عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان در ادامه بیان کرد: گروهی از مردم هم در قالب موسسات، شرکت ها، سازمان‌ها و امثال این‌ها در تولید مشارکت می‌کنند. این موسسات و شرکت‌هایی که هم اکنون مورد توجه قرار گرفته شرکت‌های دانش بنیان هستند که شکل گرفته از بطن مردم هستند.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: خوشبختانه با توجه به اینکه سطح علم و فناوری در کشور بالا رفته باعث شده محصولاتی که تولید می‌کنیم میزان استفاده از دانش در آن‌ها خیلی بالا باشد.

شاکری خاطرنشان کرد: تولید این کالا‌ها هم از نظر هزینه و هم از نظر کارکرد (مثل زمان استفاده، کیفیت استفاده و بهبود کیفیت محصول) به نفع مردم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان از حیث مردمی بودن و به نفع مردم بودن کارکرد ویژه‌ای دارند افزود: شرکت‌های دانش بنیان توسعه خیلی خوبی هم پیدا کرده اند و نزدیک یه ۸ تا ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان مجوزدار مشغول به فعالیت در کشور داریم که عمدتا جوانان در این حوزه‌ها کار می‌کنند و مشغول به تولید محصولات بر پایه علم و فناوری هستند.

شاکری افزود: تکمیل این شرکت‌های دانش بنیان شرکت‌های استارتاپی، نوآور و خلاق و فن آور هستند که در حال ورود به تمام حوزه‌ها حتی حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هستند.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: از این نظر به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کرده ایم و اگر شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت قرار بگیرند قطعا در تحقق شعار سال تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مجلس ظرفیت‌های خیلی خوبی را ایجاد کرده است و از ظرفیت‌های این قانون باید استفاده شود.

شاکری در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان اقتصاد مردم پایه است که رهبری بار‌ها بر آن تاکید کرده اند و با توجه به اینکه شعار سال هم مشارکت مردم در جهش تولید نام گذاری شده با توجه به اقتصاد دانش بنیان می‌توان در راستای تحقق آن گام برداشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: