کد خبر: ۴۱۳۵۰۴
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۷
0
منطقه آزاد قشم، یکی از مهمترین مناطق آزاد ایران به شمار می‌رود که با توجه به وضعیت استراتژیک مهمی که دارد، همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است.

منطقه آزاد قشم؛ فرصت سرمایه‌گذاری را محیا می‌کند

این منطقه حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از این جزیره قشم را شامل می‌شود که به دلیل قرارگیری در نقطه‌ای کلیدی از کریدور ترانزیتی شمال به جنوب، دسترسی به کریدور پروازهای بین‌المللی شرق به غرب و تسهیلات بندری آن، که به نوعی مکمل بندر شهید رجایی است، نقش پررنگی در تجارت و بازرگانی جهانی دارد.

 

اهداف و محورهای اصلی فعالیت‌های این منطقه آزاد تجاری – صنعتی شامل توسعه و گسترش صنعت ترانزیت و حمل و نقل، گسترش تجارت و خدمات تجاری، صنایع انرژی‌بر، صنایع بیوتکنولوژیک و منابع دریایی، صنایع گردشگری، شیلات و صید صنعتی، خدمات پشتیبان نفت و پارک‌های انرژی است.

 

مسئولان منطقه آزاد قشم همیشه درتلاش بوده‌اند که موانع را از سر راه سرمایه‌گذاران در این منطقه بردارند تا این مسیر برای حضور آن‌ها هموار شود.

 

تا به حال بسته‌های زیادی مطابق با وضعیت منطقه آزاد قشم به سرمایه‌گذاران معرفی شده است که با توجه به موقعیت زمانی هر کدام، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. به تازگی نیز مسئولان این منطقه از معرفی 30 بسته جدید صحبت کردند که سرمایه‌گذاران می‌توانند از این بسته‌ها استفاده کرده و در این منطقه آزاد، سرمایه‌گذاری کنند.

 

به گفته مسئولان منطقه آزاد قشم، بیشتر این بسته‌ها در حوزه گردشگری برای معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم است که با هدف گذاری صورت گرفته روند‌های ادارای اضافی حذف شده و شاهد تسهیل و کوتاه سازی فرآیند‌های سرمایه گذاری دراین منطقه خواهیم بود.

 

بیشتر بخوانید: تجلیل از دو شرکت برتر سرمایه‌گذار و صادرکننده حوزه دریاپایه قشم در نمایشگاه اکسپو 2024

 

پیش از این مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از بهره برداری ۵۴ طرح در حوزه‌های مختلف صنعتی و گردشگری در سال گذشته خبر داده و گفته بود: در این مدت ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف صنعت، معدن، نفت و انرژی، شیلات، کشاورزی و گردشگری آماده شده و از طریق انتشار در رسانه‌ها و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

 

قشم به جزیره فناور تبدیل می‌شود

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه قشم موضوع تبدیل شدن جزیره به عنوان جزیره فناور و نوآور به جد دنبال می‌شود و امیدواریم تا پایان سال جذب چند شرکت سرمایه‌گذار بزرگ خارجی نیز محیا شود.

 

یاسر سلیمانی از راه اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری خبرداد و گفت: از سوی دیگر راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری که تا به حال مقفول مانده است؛ امیدواریم به زودی بهره برداری شود تا به سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری بهتر یاری رساند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: