با امضای تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی خارتنگ بین پدکس و نفت مناطق مرکزی صورت می‌گیرد
کد خبر: ۴۱۳۵۱۱
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۸
0
با امضای تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی خارتنگ بین شرکت پدکس و شرکت نفت مناطق مرکزی، 15 میلیون متر مکعب به تولید گاز کشور افزوده می شود و جهش تولید در ابتدای سال رقم می خورد.

تحقق جهش تولید با افزایش ۱۵ میلیون مترمکعب گاز

تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی خارتنگ بین شرکت پدکس و شرکت نفت مناطق مرکزی صبح امروز امضا شد که نتیجه آن افزایش ۱۵ میلیون مترمکعب گاز به تولید گاز کشور خواهد بود.

روابط عمومی شرکت پدکس اعلام کرد: مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی خارتنگ بین شرکت پدکس و شرکت نفت مناطق مرکزی در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در آخرین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، تفاهم نامه توسعه میدان گازی خارتنگ، شامل؛ انجام عملیات حفاری و سرویس‌های جانبی بین شرکت پدکس و شرکت نفت مناطق مرکزی با حضور دکتر حسین دهقان رییس بنیاد مستضعفان و دکتر محسن خجسته مهر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران امضا شد.

روابط عمومی پدکس در خصوص موضوع این تفاهم نامه اعلام کرد: موضوع این تفاهم نامه که به امضای مهندس علی نوذری و مهدی حیدری مدیران عامل دو شرکت رسید، عملیات حفاری ۷ حلقه چاه در میدان گازی خارتنگ است که به صورت کامل با ظرفیت‌های بومی و بکارگیری توانمندی‌های داخلی و استفاده از دانش و تجربه متخصصان کشور و شرکت پدکس اجرا خواهد شد که حاصل آن افزایش بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب گاز به مجموع تولید گاز کشور است. با تولید زودهنگام از این میدان بخشی از مشکل ناترازی گاز کشور جبران خواهد شد.

این میدان گازی که یکی از استراتژیک‌ترین میدان‌های گازی در بخش خشکی است در منطقه کوهستانی و صعب العبور در ۱۲۰ کیلومتری شرق بوشهر، ۶۰ کیلومتری شرق خورموج واقع شده و حجم درجای ذخیره گاز این میدان ۱۶.۴ TCF و میزان میعانات گازی آن ۲۶۱ میلیون بشکه برآورد شده است. در نتیجه امضای تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی خارتنگ بین شرکت پدکس و شرکت نفت مناطق مرکزی/ ۱۵ میلیون مترمکعب گاز به تولید گاز کشور اضافه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: