کد خبر: ۴۱۳۵۴۹
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۰
0
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به سال قبل ۲۵۰ هزارتن رشد داشته است.

خرید تضمینی گندم به یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن رسید

علیقلی ایمانی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم با ارزش حدود ۲۶.۵ همت از کشاورزان خریداری شده است.

او از افزایش ۲۵۰ هزارتنی میزان خرید نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که با استمرار شرایط مساعد جوی تولید گندم به بیش از ۱۳ میلیون تن و خرید ۱۱ میلیون تن برسد.

ایمانی ادامه داد: علی رغم آنکه برداشت گندم از ۷ فروردین آغاز شده، اما تاکنون ریالی به کشاورزان پرداخت نشده است که این امر منجر به خروج گندم از چرخه خرید تضمینی می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه کشاورزان نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید هرکیلو محصول را منطقی نمی‌دانند، افزود: با توجه به آنکه مجلس ۲۰۰ همت ردیف اعتباری برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته است، دولتمردان در خصوص تامین منابع مالی باید تلاش کنند که مطالبات گندمکاران در اسرع وقت پرداخت شود.

او با بیان اینکه کماکان پیگیر اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم هستیم، گفت: علی رغم پیگیری‌های مکرر، نگاه کارشناسی در حوزه گندم باید صورت گیرد. حال بهانه کمبود منابع مالی یه نوعی به مهری به کشاورزان و در تضاد با سیاست‌های رهبری و تامین امنیت غذایی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: