کد خبر: ۴۱۳۶۷۰
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵
0
با هدف بستر سازی، هدایت، نظارت و توسعه نوآوری‌های دانش بنیان در صنعت بیمه اولین رویداد ایران اینشورتک ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

فصل جدید نوآوری مبتنی بر فناوری در صنعت بیمه آغاز شد

به نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، دکتر علی بنیادی نائینی در پیش رویداد اینشورتک ۲۰۲۴ از استفبال خوب برای دریافت مجوز تاسیس شرکت فناور بیمه خبر داد و گفت: معاونت توسعه و نوآوری پس از تصویب آیین نامه ۱۰۵ و به منظور تسهیل گری در روند حضور بازیگران جدید صنعت بیمه با تبیین سیاست‌های ایجاد و تقویت زیرساخت‌های قانونی، ایجاد ساختار‌های سازمانی و بستر سازی استقرار زیست بوم فناوری بیمه در کشور اقدامات عملیاتی خود را آغاز نموده است.

وی همچنین از تغییر نام معاونت طرح و توسعه به توسعه و نوآوری، ایجاد اداره کلی تحت عنوان نوآوری و توسعه کسب و کار‌های نوین در بیمه مرکزی، ایجاد و راهبری مرکز نوآوری بیمه، تشکیل کارگروه تخصصی تدوین نقشه راه توسعه فناوری صنعت بیمه، مشارکت در ایجاد صندوق پژوهش و فناوری صنعت بیمه را بخشی از برنامه‌های عملیاتی این معاونت در راستای رشد و توسعه شرکت‌های فناور اعلام کرد.

دکتر بنیادی در این نشست از فرایند ارزیابی ریسک و قیمت گذاری، ارزیابی و پرداخت خسارت، خدمات مشتریان، حاکمیت داده، توانگری مالی، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ریسک اعتباری، ایجاد شناسنامه برای ریسک‌های بزرگ، نظارت هوشمند، اصلاح سیستم بیمه گری اتکایی در بیمه‌های زندگی و …. به عنوان محور‌های مشارکت و اولویت دار برای اعطای مجوز یاد کرد.

وی همچنین زمان برگزاری اولین رویداد اینشورتک ۲۰۲۴ را تیرماه ۱۴۰۳ اعلام کرد و افزود: با توجه به استقبال خوب شرکت‌های فناور محور از صنعت بیمه مطمئنا شاهد فصل جدیدی از نوآوری مبتنی بر فناوری در صنعت بیمه خواهیم بود.

شایان ذکر است در این رویداد معاون اتکایی و فناوری بیمه مرکزی به ارائه نیاز‌های فناورانه و نوآورانه در این دو حوزه پرداختند.
لازم به ذکر است، فراخوان حضور فناوران در قالب سندباکس بیمه مرکزی از طریق سایت بیمه مرکزی و از طریق لینک زیر اعلام شد:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: