کد خبر: ۴۱۳۶۸۲
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰
0
روز گذشته صنف لوازم آرایشی و بهداشتی و عطریجات به علت مشکلات درون صنفی و عدم اطلاع رسانی کامل در خصوص مالیات بر ارزش افزوده که از سال گذشته ایجاد شد، اعتراض کردند.

علت اعتراض فروشندگان عطر و ادکلن چیست؟

طبق قانون بودجه ۱۴۰۳ باید ۵۰ درصد از بودجه عمومی دولت از مالیات تامین شود که بخشی از این مالیات باید از طریق اصناف و مشاغل دریافت تا عدالت مالیاتی در کشور برقرار شود. یکی از بخش‌هایی که باید مالیات پرداخت کنند اصناف و فروشندگان هستند که اخیرا با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده و عدم اطلاع رسانی دقیق از این قانون برخی از اصناف مانند آرایش و بهداشتی و عطریجات دست به اعتصاب و اعتراض کردند.

براساس این گزارش روز گذسته جمعی از اعضای صنف آرایشی و بهداشتی و عطریجات برای آگاهی از شیوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کالا‌های خود که به صورت قاچاق و از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود مقابل سازمان امور مالیاتی جمع شدند.

بنابر گفته تعدادی از اعضای حاضر در این تجمع از آنجایی که بخش عمده‌ای از فروش کالا‌های این صنف از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود، مالیاتی برای آن پرداخت نمی‌شود. در صورتی وارد کنندگان کالا از مبادی رسمی بابت همین نوع کالا در هنگام ورود مالیات بر ارزش افزوده بپردازند. آن‌ها همچنین خواستار ارائه آموزش‌های لازم از طرف اتحادیه‌های متبوع و سازمان امور مالیاتی در خصوص اجرای قوانین مالیاتی بودند.

سال گذشته صنف عطر و ادکلن و لوازم آرایشی از اتحادیه خرازی‌ها جدا شده است

در ادامه علی توسطی دبیر کل اتاق اصناف ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ماجرای اعتراض و اعتصاب صنف عطر و ادکلن گفت: سال گذشته صنف عطر و ادکلن و لوازم آرایشی از اتحادیه خرازی‌ها جدا شده است. ادعای اتحادیه عطر و ادکلن این است که اتحادیه خرازی سال گذشته به آن‌ها اعلام نکرده است که مشمول پرداخت ارزش افزوده هستندکه همین موضوع باعث شده است که صنف عطر و ادوکلن مشمول جریمه مالیاتی شود در خواست صنف عطر و ادکلن و آرایشی بهداشتی این است که ارزش افزوده ۱۴۰۲ از آن‌ها گرفته نشود و ارزش افزوده ۱۴۰۳ را هم از شش ماه دوم سال پرداخت کنند.

پیش از این هم موحدی بک نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این که سازمان امور مالیاتی کشور در تلاش برای برقراری عدالت مالیاتی در تمامی بخش‌ها است گفته بود: ایجاد فرهنگ سازی و همچنین آموزش برای پرداخت مالیات در قالب سامانه مودیان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که سازمان امور مالیاتی کشور در دستور کار خود قرار داده است. سازمان امور مالیاتی کشور به صورت کامل با تمامی اصناف و اتحادیه در ارتباط است و تمامی تلاش خود را برای رفع موانع و مشکلات در دستور کار خود قرار می‌دهد.

گفتنی است، مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور جهت بررسی ابعاد بیشتر موضوع با نمایندگان صنوف اتحادیه عطر و ادکلن به گفتگو پرداختند و در جریان مشکلات و دغدغه‌های این صنف قرار گرفتند باشگاه خبرنگاران جوان همچنان پیگیر آخرین اخبار در این زمینه خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: