کد خبر: ۴۱۳۶۸۴
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰
0
مجری طرح خودکفایی گندم گفت: با توجه به شرایط بارش و دما برآورد می‌شود که میزان تولید گندم به ۱۴ تا ۱۴.۵ میلیون تن برسد.

تولیدگندم به بیش از ۱۴ میلیون تن می‌رسد

سهراب سهرابی گفت: عملیات برداشت گندم در جنوب و جنوب غرب کشور در حال انجام است و بنابر آخرین آمار یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۳۱ همت از کشاورزان خریداری شده است.

به گفته او، با توجه به شرایط بارش و دما برآورد می‌شود که میزان تولید گندم به ۱۴ تا ۱۴.۵ میلیون تن و خرید تضمینی گندم ۱۱.۵ تا ۱۲ میلیون تن برسد.

سهرابی ادامه داد: سال ۹۵ با ۱۱.۵ میلیون تن خرید تضمینی گندم، رکورد خرید شکسته شد که پیش بینی می‌شود امسال با خرید ۱۲ میلیون تن، رکورددار شویم.

مجری طرح خودکفایی گندم افزود: با خرید تضمینی ۱۲ میلیون تن گندم، امسال در تامین گندم مورد نیاز واحد‌های خبازی و صنف و صنعت به خودکفایی می‌رسیم.

او درباره آخرین وضعیت مطالبات گندمکاران گفت: تاکنون ۲.۳ هزارمیلیارد تومان از مجموع مطالبات کشاورزان پرداخت شده و کماکان پیگیری برای تامین اعتبار در حال انجام است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: