کد خبر: ۴۱۳۶۹۱
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۰۰
0
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی گفت: با توجه به افزایش صنایع تبدیلی و تکمیلی، صادرات بخش کشاورزی رشد داشته است.

توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، عامل اصلی افزایش صادرات بخش کشاورزی

کریم ذوالفقاری، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در نشست خبری، در خصوص ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی گفت: ضریب کنونی مکانیزاسیون بخش کشاورزی ۲.۶ اسب بخار در هکتار است که بناداریم امسال به ۳ اسب بخار در هکتار افزایش دهیم.

او درباره وضعیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در کشور افزود: طی ۵ سال اخیر اتفاقات خوبی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی رخ داد. به عنوان مثال در حوزه بسته بندی زعفران اتفاقات خوبی افتاد و برند‌های خوبی ایجاد شد، اما کافی نیست.

ذوالفقاری ادامه داد: کارخانه‌های خوبی در حوزه عرقیات، گیاهان دارویی، سردخانه و صنایع لبنی وجود دارد به طوریکه امسال بزرگترین صادرکننده محصولات لبنی به اروپا هستیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: بنابر اظهارات اخیر وزیر جهاد صادرات بخش کشاورزی افزایش داشته که یکی از عوامل آن مربوط به افزایش صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

به گفته او، در رب گوجه فرنگی مازاد بر نیاز کشور صنایع تبدیلی داریم که همین امر موجب شده تا در هر مقطعی که دچار مازاد تولید هستیم، محصول روانه صنایع تبدیلی شود. ذوالفقاری گفت: با توجه به اتفاقات خوبی که در صنایع تبدیلی طی ۵ سال اخیر رخ داد، پیگیری‌ها کماکان ادامه دارد که با همین روند پیش رویم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: