سیاهکار زاده بسته‌های سرمایه‌گذاری را تشریح کرد
کد خبر: ۴۱۳۷۲۲
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
0
سیاهکار زاده بسته‌های سرمایه‌گذاری و ظرفیت های منطقه آزاد انزلی را تشریح کرد تا با تشریح این جذابیت ها، سرمایه چینی‌ها را جذب منطقه آزاد انزلی کند.

جذب سرمایه چینی‌ها با جذابیت‌های منطقه آزاد انزلی

برای رونق اقتصادی باید گزینه‌های بسیاری کنار یکدیگر قرار گیرند که سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد. منطقه تجاری، نیروی انسانی کارآمد، ماشین آلات، دانش، فناوری و بسیاری گزینه‌های دیگر باید در کنار هم فعال شوند تا بتوان تولید و اشتغالزایی را بخوبی تعریف کرد. اما نکته مهم جمع آوری تمامی این گزینه‌ها در کنار یکدیگر است که کاری هنرمندانه و بسیار مهم است. نکته بسیار مهمی که می‌تواند به جمع آوری تمامی گزینه‌ها کنار یکدیگر منجر شود، برقرار ارتباط با کشور‌هایی است که در زمینه یک بخش از تولید، تخصص و تجربه موثری داشته باشند.

گریز از تحریم‌ها

از آنجا که از تحریم‌ها رنج می‌بریم، کنار هم گذاشتن گزینه‌های تولید کار بسیار دشواری است. اینکه با سرمایه گذار رایزنی کنیم، دانش فنی منتقل کنیم، انتقال ارز را انجام دهیم، نیروی انسانی متخصص داشته باشیم و بسیاری موارد دیگر به زمان بندی بسیاری زیادی نیاز دارد. البته برقراری ارتباط و هماهنگی بین این عوامل کار بسیار دشواری است که انجام، نهایی کردن کار و استمرار را سخت می‌کند.

چین بهترین گزینه

برای آنکه بتوانیم تولید را محقق کنیم و تمامی گزینه‌ها را کنار یکدیگر قرار دهیم، باید به رایزنی با کشور‌های خارجی بپردازیم که بهترین گزینه مذاکره با چینی هاست. چینی‌ها ترسی از تحریم‌های آمریکا ندارند که برقراری ارتباط تجاری و خرید نفت ایران بیانگر این مهم است. از سوی دیگر تخصص، تجربه، ماشین آلات، نیروی انسانی کارآمد، سرمایه و بسیاری عوامل تولید را دارند که چنانچه با چینی‌ها مذاکره کنیم، می‌توانیم با یک مذاکره، چندین عامل را کنار هم قرار دهیم.

ضرورت رایزنی

اگرچه سرمایه گذاران، تاجران و صنعتگران چینی گزینه بسیار مناسبی هستند، اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره با چینی‌ها را باید انجام دهد. اینکه دولتمردان وارد این عرصه شوند، کار بسیار دشواری است، زیرا هرگونه فعالیت اقتصادی با دولتمردان، می‌تواند بهانه‌ای برای تحریم‌ها باشد. از سوی دیگر مذاکرات مستقیم باعث ایجاد حساسیت می‌شود. به همین دلیل باید رایزنی برای تولید و سرمایه گذاری به وسیله بخش‌های گوناگون شکل گیرد.

نقش آفرینی مناطق آزاد

مناطق آزاد بدلیل ماهیتی که دارند، بهترین گزینه برای مذاکرات سرمایه گذاری هستند. مناطق آزاد قوانین مناسبی دارند، درگیر بروکراسی اداری نیستند، استقلال مناسبی نسبت به سرزمین اصلی دارند و مهمتر از همه داشتن انگیزه برای جذب سرمایه گذار و تولید است.

منطقه آزاد انزلی

منطقه آزاد انزلی بهترین گزینه برای مذاکرات در زمینه سرمایه گذاری و تولید است. انزلی کانال عبوری تجارت است، به دریای خزر دسترسی دارد و ارتباط خوبی بین شمال و جنوب کشور برقرار می‌شود. به همین دلیل مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با درک درست از این همه ظرفیت، هیات سرمایه‌گذاری چینی را به منطقه دعوت کرد و در قالب بازدید، ظرفیت‌های بندری، تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی را به سرمایه گذاران چینی معرفی کرد.

بیشتر بخوانید:

معرفی مزایا و معافیت‌ها

پس از آنکه هیات سرمایه گذار چینی بازدید جامعی از منطقه آزاد انزلی به عمل آورد، نشست مشترکی برگزار شد و توضیحات تکمیلی به این سرمایه گذاران ارایه شد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با معرفی ویژگی‌های ممتاز جغرافیایی این منطقه به منظور انجام سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، به تشریح مزایا و معافیت‌های قانونی قابل ارائه به سرمایه‌گذاران در محدوده منطقه آزاد انزلی خود پرداخت.

قرارگیری در کریدور‌ها

نکته بسیار مهمی که جذابیت بسیاری برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کند، راه‌های ارتباطی است، ظرفیتی که بخوبی در منطقه آزاد انزلی وجود دارد و محمدسجاد سیاهکارزاده به تشریح آن پرداخت و گفت: منطقه آزاد انزلی به لحاظ قرارگیری در مسیر کریدور‌های تجاری به عنوان شاهراه ترانزیت کشور شناخته شده و با توسعه زیر ساخت‌های بندری و اتصال راه آهن سراسری به بندر کاسپین بخش مهمی از کالا‌های ترانزیتی کشور‌های همسایه از طریق این مجتمع بندری انتقال داده خواهد شد.

نقش آفرینی در حوزه تجارت

با وجود آنکه سالهاست کشورمان در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و می‌توانیم از ترانزیت درآمد‌های بسیاری بدست بیاوریم، اما مشاهده می‌کنیم که بسیاری از کشور‌ها مسیرشان را دور می‌کنند و با قبول هزینه‌های گزاف، کشورمان را دور می‌زنند. اما مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ظرفیت‌های ترانزیتی کشورمان را برای هیات سرمایه گذار چینی تشریح کرد و گفت: در تلاشیم با افزایش مراودات تجاری نقش کشورمان در حوزه تجارت بین الملل را افزایش دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: