طی سه ماهه نخست سال 2024 میلادی روی داد:
کد خبر: ۴۱۳۷۲۸
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
0
تولید مس پرو طی سه ماهه نخست سال 2024 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 3.5 درصدی بود.

افزایش 3.5 درصدی تولید فلزسرخ پرو

به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ mining، پرو توانست از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۴ میلادی ۶۴۱ هزار تن مس تولید کند که حاکی از افزایش ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی است.

این در حالی است که میزان تولید فلز سرخ پرو طی مارس سال جاری میلادی ۲۱۹ هزار تن به ثبت رسید که این رقم نسبت به مارس ۲۰۲۳ میلادی بدون تغییر (کاهش ۰.۱ درصدی) باقی ماند.

وزارت انرژی و معادن پرو از پیش بینی تولید ۳ میلیون تن فلز سرخ طی سال ۲۰۲۴ میلادی در این کشور خبر داد که درصورت تحقق، صنعت مس پرو شاهد رشد ۹ درصدی تولید نسبت به سال ۲۰۲۳ میلادی خواهد بود.

طی مارس ۲۰۲۴ میلادی، تولید طلا، روی، آهن، قلع و مولیبدن پرو نیز افزایش یافت. در حالی که میزان تولید نقره و سرب با کاهش همراه بود.

پرو سالهاست که پس از شیلی در رتبه دوم تولید مس جهان قرار دارد. اگرچه سال ۲۰۲۳ میلادی جمهوری دموکراتیک کنگو توانست پرو را پشت سرگذاشته و به عنوان دوم دست یابد. اما همچنان پرو دومین صادرکننده فلزسرخ جهان به شمار می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: