کد خبر: ۴۱۳۷۴۴
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰
0
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با تحقق خرید بیش از ۱۱.۵ میلیون تن گندم، نیازی به واردات نخواهیم داشت که براین اساس حداقل ۲.۵ میلیون تن معادل ۳۵ همت صرفه جویی خواهیم داشت.

صرفه جویی ۳۵ همتی واردات گندم با خودکفایی در تولید

عطاالله هاشمی، گفت: بنابر آمار بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

به گفته او، تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است که براین اساس اوضاع پرداخت رضایت بخش نیست و همواره به سبب رسیدن به پیک برداشت، نگرانی کشاورزان افزایش یافته است.

هاشمی ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد بارش پیش بینی می‌شود که تولید به بالای ۱۴ میلیون تن و خرید تضمینی گندم به بیش از ۱۱.۵ میلیون تن برسد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه کماکان پیگیر اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم هستیم، افزود: علی رغم پیگیری‌های مکرر، مسئولان توجهی به این موضوع نکردند که این امر می‌تواند آینده تولید را در معرض خطر قرار دهد.

او گفت: با تحقق خرید بیش از ۱۱.۵ میلیون تن گندم، نیازی به واردات نخواهیم داشت که براین اساس حداقل ۲.۵ میلیون تن معادل ۳۵ همت صرفه جویی خواهیم داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: