کد خبر: ۴۱۴۰۱۵
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۰
0
عضو شورای ملی زعفران گفت: ایران تامین کننده ۹۰ درصد زعفران دنیاست که با رفع موانع صادرات باید سهم کشورمان از تجارت زعفران در بازارهای دنیا را افزایش داد.

ایران تامین کننده ۹۰ درصد زعفران دنیا

علی حسینی، گفت: هم اکنون حداقل قیمت هرکیلو زعفران ۸۰ میلیون و حداکثر ۹۵ میلیون تومان است.

او با بیان اینکه ایران ۹۰ درصد زعفران دنیا را تامین می‌کند، افزود: علی رغم آنکه ایران بزرگترین تامین کننده زعفران در بازار‌های دنیا محسوب می‌شود، اما سهم‌چندانی در بازار‌های هدف ندارد به طوریکه سهم ایران از تجارت زعفران دنیا ۴۰۰ میلیون دلار است.

حسینی ادامه داد: بار‌ها اعلام کرده ایم که در بازار‌های نوظهور با معرفی محصول امکان توسعه بازار‌های صادراتی وجود دارد که در صورت رفع موانع می‌توان سهم صادرات را در بازار‌های هدف توسعه داد.

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه صادرات زعفران به ۶۵ کشور دنیا انجام می‌شود، افزود: گرچه راهکار‌هایی برای توسعه بازار زعفران داریم، از این رو با حمایت دولت و معرفی پتانسیل‌های تولید و صادرات می‌توان سهم خود در بازار‌های دنیا را افزایش داد که در صورت حمایت دولت تا چندبرابر می‌توان صادرات را توسعه داد.

او گفت: بسته بندی زعفران ارزش افزوده صادرات را بالا می‌برد که در صورت تحقق سهم ایران از تجارت زعفران افزایش می‌یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: