کد خبر: ۴۱۴۰۳۴
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹
0
مدیرعامل شرکت مپنا لوکوموتیو گفت: در یازدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی تهران تولید کنندگان و تامین کنندگان دور هم جمع شدند تا با هم تبادل نظارت داشته باشند و کارهای انجام شده خود را رونمایی کنند.

دورخیز مپنا برای توسعه حمل‌و‌نقل ریلی

مهندس محمد مهدی اسلامی افزود: متاسفانه از نمایشگاه امسال استقبال نسبتا کمی نسبت به نمایشگاه دور قبل شد و دلیل آن مشکلات مالی بود که برای برخی از شرکت‌ها به وجود آمد و با توجه به اینکه 9 ماه پیش این نمایشگاه برگزار شده بود، بعضی شرکت‌ها دستاورد جدیدی در این مدت نداشتند و به همین دلیل ترجیح دادند در این دور شرکت نکنند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر تعاملات بخش خصوصی با دولت کمی ضعیف شده و به همین دلیل شرکت‌های کمتری در نمایشگاه حضور داشتند.

 

اسلامی اظهار کرد: ما چند روز پیش رونمایی از لوکوموتیو MAP30 را داشتیم که 4 هزار اسب بخار قدرت دارد و تکنولوژی آن همچنان تکنولوژی روز است.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و تامین کنندگان قطعات گفت: ما از موتور MAP30 نیز رونمایی کردیم که اولین موتوری است که تقریبا 95 درصد قطعات آن در ایران تولید شده و تنها 5 درصد قطعات آن وارداتی است.

 

به گفته وی این موتور هم برای لوکوموتیوهای MAP30 قابل استفاده است و هم برای لوکوموتیوهایی که در اختیار راه‌‌آهن است قابلیت استفاده دارد. از سوی دیگر این موتور برای شناورهای مسافری نیز مناسب است.

 

اسلامی خاطرنشان کرد: این موتور توسط مهندسان ایرانی در مدت 4 سال طراحی و ساخته شد و من معتقدم اگر به درستی از مهندسان و متخصصان ایرانی استفاده شود بسیاری از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: