نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اشاره داشت
کد خبر: ۴۱۴۹۵۲
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
0
نماینده مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده در حوزه صنعت نفت و انرژی پرداخت و گفت: رشد ۳۶ درصدی ذخیره‌سازی گاز برای مقابله با ناترازی مقطعی در زمستان از جمله این اقدامات بود که با تاکیدات رئیس‌جمهور شهید انجام شد.
رشد ذخیره سازی گاز برای مقابله باناترازی زمستانبه نقل از میزان، احسان عظیمی‌راد، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات آیت‌الله رئیسی برای پیشرفت در حوزه صنعت نفت و گاز گفت: یکی از اقدامات وتوانمندی‌هایی که در مدت اخیر به آن توجه ویژه‌ای شد، توسعه صنعت نفت و گاز بود و اتکا به توانایی‌های داخلی منجر به توسعه زیرساخت‌های فنی و مهندسی صنعت نفت، گاز، انرژی و برق شد.

عظیمی‌راد در ادامه بیان کرد: اقدامات انجام شده در حوزه انرژی باعث شد که ما در این حوزه تحریم‌ها را خنثی کنیم و تعاملات بسیار خوبی با کشور‌های مختلفی برقرار شود که همین موضوع باعث شد بر حجم صادرات این حوزه افزوده شود.

وی با اشاره به رشد ۱۰ برابری جمع‌آوری گاز‌های همراه گفت: افزایش ۱۰ میلیون تنی محصولات پتروشیمی یکی از گام‌های مثبتی بود که در مدت اخیر برداشته شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌های قبل در حوزه صنعت برق نیز اقدامات بسیار زیادی در استان‌های مختلف کشور با توان‌های مختلف انجام شده که این پروژه‌ها همچنان در حال بهره‌برداری و ساخت هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه این اقدامات باعث شد که در حوزه انرژی بتوانیم تمام ظرفیت کشور را افزایش دهیم، گفت: البته به این معنا نیست که ظرفیت کشور کامل است بلکه هنوز در حوزه توسعه زیرساخت‌ها از جمله پرتی‌هایی که در حوزه انرژی‌های مختلف داریم مخصوصاً صنعت برق گاز و نفت، باید با اقدامات دولت بعد از بین برود.

 

بیشتر بخوانید:تجدید پذیر ها جایگزین سوخت های فسیلی؟

عظیمی‌راد با بیان اینکه در حوزه تولید، توزیع و انتقال انرژی باید فناوری‌های پیشرفته‌تری به‌کار گرفته شود، گفت: راندمان تولید انرژی نیز باید افزایش پیدا کند، اما آنچه مهم است این است که دولت سیزدهم تمام تلاشش را انجام داده تا این توسعه در صنعت انرژی در کشور در حوزه‌های مختلف عملیاتی و محقق شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: