احمدی پنجکی از توهین به کانون‌ها بشدت انتقاد کرد
کد خبر: ۳۸۴۶۵۰
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
0
نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران با انتقاد شدید از هجمه‌هایی که نسبت به عملکرد کانون‌ها در سراسر کشور صورت می‌گیرد گفت: کانون‌ها را نباید تضعیف کرد، زیرا کانون‌ها نهادی قانونی برای مذاکره مستقیم با مسئولان هستند.
تضعیف مطالبه گری با تفرقه افکنی بین بازنشستگان
پرویز احمدی پنجکی با تاکید بر اینکه قانون برای هر اقدامی راهکاری را پیش بینی کرده است گفت: برای آنکه مردم بتوانند با مسئولان ارتباط برقرار کنند نیازمند تشکلی رسمی و قانونی هستند، به همین دلیل و برای برقراری ارتباط بین بازنشستگان و مسئولان سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار، دولتمردان، مجلس، دستگاه قضا و بسیاری موارد دیگر، کانون‌ها تعریف شده‌اند.

وی با اعلام اینکه امکان ندارد بتوان جلسه‌های بزرگ برقرار کرد تا تمام بازنشستگان بتوانند با مسئولان به صورت مستقیم صحبت کنند گفت: به همین دلیل راهکار قانونی تعریف و اساسنامه کانون‌های بازنشستگی تنظیم شد تا نمایندگان بازنشستگان در قالب این کانون‌ها تعیین شوند و به رایزنی و مذاکره بپردازند.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با اعلام اینکه مشکلات بازنشستگان در هر شهر و استان با شهر و استان دیگر متفاوت است گفت: به همین دلیل کانون‌های استانی شکل گرفت تا بازنشستگان هر شهر و استان خواسته‌های خود را با نمایندگان شان مطرح کنند تا آن خواسته‌ها به وسیله نمایندگان استانی از مبادی قانونی پیگیری شود.

وی با اشاره به نقش آفرینی کانون‌های استانی گفت: کانون‌های استانی منتخب کانون‌های شهرستانی هستند که مسئولیت گردآوری خواسته‌های استان و انتقال آن‌ها به مراجع بالاتر را برعهده دارند.
 
 
احمدی پنجکی با اشاره به تشکیل کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی گفت: در نهایت مسئولیت رایزنی، مذاکره و چانه زنی با مسئولان ارشد در قوای سه گانه، بر عهده کانون عالی است که اعضای آن در انتخاباتی قانونی، به وسیله نمایندگان بازنشستگان سراسر کشور برگزیده می‌شوند.

وی با انتقاد از کسانی که به اشکال مختلف اقدام به تخریب کانون‌ها و نمایندگان بازنشستگان می‌کنند گفت: قانون اعتبار هر دوره از انتخابات را مشخص کرده و هنگامی که اعضای کانون انتخاب می‌شوند، بقیه بازنشستگان باید به این انتخاب که نتیجه آرای اکثریت است، احترام بگذارند و از هرگونه تخریب یا توهین به نمایندگان بازنشستگان خودداری کنند.

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران با اعلام اینکه اعتبار هر دوره انتخابات و نحوه فعالیت اعضا در آن دوره کانون مشخص است گفت: هر دوره اعضای هیئت مدیره کانون‌ها چهار ساله است، بنابراین می‌باید به نمایندگان منتخب تا پایان دوره احترام گذاشت و اعتماد کرد، اما اگر نسبت به عملکرد هیئت مدیره، انتقادی وجود دارد، می‌بایست در انتخابات بعدی نسبت به انتخاب هیات مدیره جدید، تصمیم دیگری گرفت.

وی با هشدار به کسانی که در شبکه‌های مجازی یا جلسات یا به صورت‌های دیگر، اقدام به توهین به اعضا و تخریب جایگاه کانون‌های بازنشستگی می‌کنند گفت: بخاطر داشته باشیم که هر چقدر کانون‌ها قدرت داشته باشند، به همان نسبت بازنشستگان در مطالبه گری و چانه زنی با مسئولان و دولتمردان قدرتمند خواهند بود و چنانچه کانون‌ها و نمایندگان بازنشستگان تخریب، تضعیف یا تحقیر شوند، به همان نسبت جایگاه کانون‌ها در دستگاه‌های دولتی تضعیف و بازنشستگان تحقیر می‌شوند.

احمدی پنجکی به تشریح روند فعالیت کانون شورا‌های اسلامی کار پرداخت و گفت: در گذشته شورا‌های اسلامی کار از قدرت و توانمندی قابل توجهی برخوردار بودند، اما با تفرقه افکنی بین شورا‌های اسلامی، ایجاد تشکل‌های موازی و قدرت دادن به دیگر تشکلها، شورا‌های اسلامی کار را تضعیف کردند و کار به جایی رسیده که شورا‌های اسلامی کار قدرت زیادی ندارند.

وی با اعلام اینکه روند تخریب کانون‌های بازنشستگی نیز کلید خورده است گفت: در حالیکه همه روزه بر تعداد بازنشستگان افزوده می‌شود و روند رو به رشد بازنشستگان، حکایت از آن دارد که بزودی قدرت بزرگی در عرصه مطالبه گری خواهند بود، نباید جایگاه کانون‌ها را که تنها مرجع رسمی و قانونی مذاکرات هستند، تضعیف کنیم.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با هشدار نسبت به اینکه به اشکال مختلف تشکل‌های موازی با کانون‌های قانونی بازنشستگان ایجاد شده گفت: اگر این روند ادامه یابد و تشکل‌های موازی دیگری فعال شوند و هر کدام بر طبل تفرقه بکوبند، باید نگران روزی باشیم که در مراکز تصمیم گیری، اعتباری برای کانون‌های بازنشستگی وجود نداشته و تضعیف شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد تشکل جدید بازنشستگی در صورتی که زیر نظر کانون‌های بازنشستگی رسمی و قانونی فعالیت کنند، اشکالی ندارد گفت: اینکه بخواهند هر روز تشکل جدیدی شکل دهند و ساز مخالف بزنند، مصداق مسابقه تفرقه افکنی است و به زیان بازنشستگان سراسر کشور منجر می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: