کد خبر: ۳۸۶۲۵۴
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز امام جمعه کیش با تبریک انتصاب نصراله ابراهیمی به سمت سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، وی را فردی متدین، آگاه به مسائل و از خانواده مناطق آزاد دانست.

حضور فردی متدین و آشنا به مناطق آزاد نوید بخش روز‌های درخشان برای این مناطق است

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز امام جمعه کیش در نود و سومین جلسه شورای اداری کیش که با حضور نصرالله ابراهیمی سرپرست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد؛ گفت: به حمدالله شاهد حضور فردی متدین، ولایی، مخلص، با تجربه، هم در ستاد و هم در صف مناطق آزاد در راس دبیرخانه هستیم که با توجه به ارتباط خوبی­ که با مسوولان و مجموعه‌ها دارند؛ حضورشان بسیار مغتنم و نوید بخش روز‌های درخشان برای مناطق خواهد بود.

امام جمعه کیش با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات سعید محمد و آرزوی موفقیت برای وی در مناصب جدید، افزود: تصدی فردی به نام نصراله ابراهیمی از داخل مجموعه مناطق آزاد، با دارا بودن ویژگی لازم و تجربه کافی و آشنایی کامل به دبیرخانه و مناطق آزاد، دغدغه و نگرانی ما را در این خصوص رفع کرد.

وی با اشاره به برگزاری ۲۰۰ جلسه در ۴۵ روز گذشته با معاونان و مدیران سازمان ها، نهاد‌ها و ارگان‌های مستقر در کیش و آشنایی با آنان، خاطر نشان کرد: مدیران ارشد جزیره کیش، توانمند، دلسوز؛ پر تلاش و ولایی هستند و طرح‌ها و برنامه‌هایی را اجرا و در دست اجرا دارند که امیدواریم، شاهد ارتقاء و اعتلا جزیره کیش باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز با اشاره به توانمندی‌ها و تجربه مسوولان جزیره و برنامه‌های خوب آنان در رونق و توسعه کیش گفت: با توجه به برنامه‌ریزی و اقدامات موثر مهدی کشاورز، در صورت حمایت‌های لازم، جزیره کیش این ظرفیت را دارد که به عنوان یک منطقه نمونه در کشور مطرح شود.

وی با بیان این که ما منطقه آزاد هستیم، ولی قوانین منطقه آزاد به صورت کامل در کیش اجرا نمی‌شود؛ ضامن رفع مشکلات کیش را، اجرای کامل این قوانین دانست و خاطر نشان کرد: کاهش مشوق‌های سرمایه گذاری در جزیره کیش و رکود اقتصادی متاثر از سرزمین اصلی و عدم اجرای قانون مناطق آزاد، نبود اختیارات همچون گذشته در مناطق آزاد به مشکلات این مناطق دامن زده است.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز با بیان این که مشرکین و کفار عداوت، حسادت و کینه توزی نسبت به مومنان و مسلمانان دارند؛ افزود: در تعاملات و در برنامه ریزی‌ها باید توجه شود که اراده قلبی و باطنی دشمنان را بشناسیم و هرگز به آن‌ها تمایل پیدا نکنیم؛ چون دشمنان چشم دیدن رشد و پیشرفت اسلام و جامعه اسلامی و مسلمانان را ندارند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: برنامه ریزی‌ها و دشمنی‌های دشمن، هیچ اثری در اراده، لطف، فضل و رحمت خداوند بر همه بندگان صالح و مومن و جامعه اسلامی نخواهد داشت. دشمن دشمنی خودش را دارد و بر حسادت و کینه و عداوت به اسلام و جامعه اسلامی و مسلمانان و پیامبر و قرآن تاکید دارد و برای این برنامه ریزی می‌کند، اما با توکل بر خداوند تبارک و تعالی و عمل کردن به وظایف بر تمامی آنان چیره خواهیم شد.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره کیش نیز در این جلسه با تبریک انتصاب نصراله ابراهیمی سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و آرزوی توفیق برای وی از مسوولان خواست که به کیش به عنوان پروژه ملی نگاه کنند و خاطر نشان کرد: پیشرفت کیش یعنی پیشرفت ایران اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت کیش با بیان این که مناطق آزاد باید به مسیر خود بازگردند تاکید کرد: مشکلات حاکم بر مناطق آزاد ریشه در عدم اجرای کامل قوانین مناطق آزاد دارد که باید این مهم مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

امام جمعه اهل سنت همچنین در این جلسه خواستار بهره مندی از نیرو‌های بومی در مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت‌های آنان در مناطق آزاد شد و تاکید کرد: حضور نیرو‌های بومی درد آشنا، می‌تواند زمینه شتاب و توسعه دو چندان مناطق آزاد را رقم بزند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: