نصراله ابراهیمی، سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی:
کد خبر: ۳۸۶۲۱۸
۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
0
سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، به منظور حضور در آئین افتتاحیه نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۲ به جزیره کیش سفر کرد.

اهتمام ویژه و برنامه‌محور دبیرخانه شورایعالی برای حل و فصل مسائل و مشکلات

«نصراله ابراهیمی» در اولین سفر خود به منطقه آزاد کیش، در بدو ورود به فرودگاه بین المللی جزیره در جمع خبرنگاران از اهتمام ویژه و برنامه محور دبیرخانه شورایعالی برای حل و فصل مسائل سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سطح کلان خبر داد.


ابراهیمی، در خصوص آموزش و پرورش و پیگیری موضوعات فرهنگی جزیره کیش بیان کرد: توجه به موضوعات فرهنگی در مناطق آزاد بسیار حائز اهمیت است و از اولویت‌های ما در دولت مردمی جناب آقای دکتر رئیسی است و در توسعه بخش‌های آموزشی و فرهنگی جزیره اهتمام ویژه‌ای خواهیم داشت و مدیران عامل و هیات مدیره‌های محترم مناطق بر اساس برنامه‌های راهبردی و برنامه بودجه مصوب ۱۴۰۱ موضوع را دنبال خواهند کرد.


وی در ارتباط با نوسازی خودرو‌های فرسوده در مناطق آزاد کشور گفت: اکثر مناطق آزاد با معضل خودرو‌های فرسوده مواجه هستند و اخیرا طبق مصوبه هیات محترم وزیران و ابلاغیه وزارت صمت، برنامه‌ریزی شده است تا از خودرو‌های هیبریدی و دوگانه سوز هم برای مناطق و هم برای ورود به سرزمین اصلی بهره‌برداری شود که به جد در دستور کار دبیرخانه شورایعالی قرارگرفته و در هیات مدیره مناطق آزاد کشور پیگیری و دنبال خواهد شد.
سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در پاسخ به مهمترین رویکرد دبیرخانه برای جذب سرمایه گذار در مناطق آزاد کشور، گفت: سرمایه گذار باید مشوق و انگیزه‌ی لازم از حیث تکمیل حوزه زیرساخت‌ها در بخش ارتباطی (انرژی) و بخش‌های مقرراتی ـ تقنینی را داشته باشد و ما در همین جهت موضوعات را از طریق دستگاه‌های اجرایی متولی پیگیری خواهیم کرد تا در اولویت برنامه‌ها قرار دهند.


ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: اگر زیرساخت‌های نهاد‌های مالی به ویژه در حوزه‌های بانک آفشور، بیمه آفشور و بورس بین الملل در کنار موضوعات داخلی، زیرساخت‌های لازم را بر اساس تبصره ۳ قانون بودجه ۱۴۰۱ که از الزامات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است دنبال کنیم و زمینه‌های لازم را برای تسهیل گری فرآیند‌های اداری در بخش‌های اقتصادی کشور به منظور انجام امور کسب و کار‌های بزرگ، کوچک و متوسط فراهم نماییم، قطع به یقین سرمایه گذاران زیادی تمایل به سرمایه گذاری در این مناطق خواهند داشت تا با استفاده از ابزار‌های نوین بانکی با کوتاهترین فرآیند‌ها و کم کردن زمان و هزینه، اقدام به برنامه‌ریزی در جهت توسعه سرمایه‌گذاری نمایند.


وی افزود: برای رسیدن به این اهداف باید حمایت عملی از سرمایه گذاران داشته باشیم تا سرمایه گذار با اطمینان خاطر اعتبار و سرمایه اش را برای انجام امور خدماتی به مردم، کمک به اقتصاد کشور و افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) صرف کند.

گفتنی است؛ ادای احترام به مقام شهدای گمنام، حضور در شورای اداری منطقه و بررسی فعالیت‌های جاری در سازمان، دیدار با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران و بازدید از پروژه‌های عمرانی از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه «ابراهیمی» به جزیره کیش است.

«چهاردهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور» و «نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی»، با حضور ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه جاری در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش برپاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: