پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

February 2023 08 / چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
صفحه نخست - ویژه های اقتصاد
اگر اخبار هیجانی و ضد اعتماد نباشد سیر صعودی ادامه خواهد داشت
سیاوش وکیلی بازار سرمایه در هفته گذشته را بررسی کرد

اگر اخبار هیجانی و ضد اعتماد نباشد سیر صعودی ادامه خواهد داشت

قیمت‌ها واقعا قیمت‌های مناسبی از نظر ارزشمندی سهام هستند. پس اگر اتفاق هیجانی، دلهره‌آور و ضد اعتماد بازار رخ ندهد، بازار با شیب ملایم از سهام استقبال خواهد کرد. چون قیمت‌ها و به‌ واقع منطقی و مناسب هستند و روند صعودی امکان تحقق بیشتری دارد.
کارگران زیر بار فشار، سختی و ناامیدی
نماینده کارگران ساختمانی از وضعیت نامناسب اقتصادی انتقاد کرد

کارگران زیر بار فشار، سختی و ناامیدی

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی قم با ابراز تاسف از وضعیت نامناسب اقتصادی به وجود آمده گفت: ۴۳ سال است خط فقر جلوتر از دستمزد و زندگی کارگران حرکت می‌کند و سرعت خط فقر به اندازه‌ای بالاست که همواره زندگی کارگران را پشت سر گذاشته است.
بازگرداندن دستمزد و قیمت‌ها به دهه‌های ۵۰ و ۶۰
میرزایی با اشاره به رشد گرانی‌ها و کاهش ارز پول ملی خواستار شد

بازگرداندن دستمزد و قیمت‌ها به دهه‌های ۵۰ و ۶۰

دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه خطاب به کارفرمایان، نمایندگان مجلس، صاحبنظران و تمامی کسانی که اصرار دارند افزایش دستمزد سال جاری مناسب نیست و باید کاهش پیدا کند، گفت: از شما هیچ افزایشی نمی‌خواهیم، فقط دستمزد و قیمت‌ها را به دهه‌های ۵۰ و ۶۰ بازگردانید.
نقش آفرینی بانک رفاه در حل مشکلات کارگران و بازنشستگان
احمدی پنجکی بانک رفاه را خط قرمز توصیف کرد

نقش آفرینی بانک رفاه در حل مشکلات کارگران و بازنشستگان

نایب رییس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان تهران بانک رفاه کارگران را نقطه امید کارگران و بازنشستگان دانست و گفت: با وجود آنکه حمایت لازم و تاثیرگذار از سوی دولت برای تقویت بانک رفاه کارگران صورت نمی‌گیرد، اما شاهد نقش آفرینی بانک رفاه در حل مشکلات کارگران و بازنشستگان هستیم.
خاندوزی فی البداحه از شعبه جنوب بیمه ایران بازدید کرد

خاندوزی فی البداحه از شعبه جنوب بیمه ایران بازدید کرد

خاندوزی اضهار داشت؛ یکی از موارد اعتراض مراجعه‌کنندگان، نارضایتی از معطلی برای حضور کارشناسان بود و مقرر شد اگر کمبود کارشناس وجود داشته باشد آن را برطرف کنند؛ زیرا هر ساعت تاخیر مشکلاتی را برای مراجعه کنندگان دارد.
برنج  100هزار تومانی شد/ رکورد قیمتها زده شد

برنج 100هزار تومانی شد/ رکورد قیمتها زده شد

فروشگاه‌های زنجیره‌ای که پیش از عید به دلیل قیمت‌ گذاری دستوری، خرید برنج را متوقف کرده بودند این روزها در حال خرید برنج هستند و از آنجایی ‌که میزان عرضه این محصول کم شده است شاهد افزایش نرخ برنج داخلی در بازار هستیم.

طلا به نازلترین قیمت ممکن رسید

با تقویت ارزش دلار و انتظار برای افزایش نرخ تورم که می تواند بانک مرکزی آمریکا را بر آن دارد تا سیاست های انقباضی را تسریع کند، قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی در نزدیکی کمترین قیمت دو هفته گذشته در نوسان است.
ابلاغ بسته سیاستی حمایت از کشاورزی گندم

ابلاغ بسته سیاستی حمایت از کشاورزی گندم

سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌ های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، تصویب نامه این شورا در زمینه «بسته سیاستی حمایت از کشاورزی قراردادی گندم» را ابلاغ کرد.
آغاز فروش نقدی هایما S7 پلاس

آغاز فروش نقدی هایما S7 پلاس

در حالیکه چندی پیش، بابک رحمانی- معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو خبر داده بود که برنامه فروش برای هایما S7 بدون محدودیت‌های قرعه‌کشی اجرا خواهد شد و سپس این روش برای هایما S۵ هم صورت خواهد پذیرفت، حال این وعده محقق شده و گروه صنعتی ایران‌خودرو، در وهله اول، این طرح را برای هایما S7 پلاس توربوشارژر اتوماتیک از امروز (چهارشنبه) به مرحله اجرا درآورده است.
تاثیر دخالت سیاست بر اقتصاد
یادداشت//

تاثیر دخالت سیاست بر اقتصاد

دو سیستم سیاسی و اقتصادی در تعامل گسترده‌ای نسبت به یکدیگر به سر می‌برند و نظریات معطوف به تقدم هر کدام بر دیگری تاثیراتی بر ثبات اقتصادی یک کشور را دارا می‌باشد.