پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

اقتصاد و کارگر - مجلس
جراحی اقتصادی دولت به نفع اغنیا به ضرر فقرا
صادقی حاصل تصمیمات غلط را به زیان بازنشستگان دانست

جراحی اقتصادی دولت به نفع اغنیا به ضرر فقرا

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: همین جراحی اقتصادی در زمان احمدی نژاد هم بود، اگر یارانه‌ها توانست فقرا را در طول این سال‌ها ثروتمند کند این جراحی هم می‌تواند فقرا را ثروتمند کند! اما ین تصمیمات بیشتر به نفع اغنیا و به ضرر فقرا بوده است.
افزایش دستمزد برای جبران کاهش قدرت خرید سال گذشته
حیدری از نحوه تعیین افزایش دستمزد انتقاد کرد

افزایش دستمزد برای جبران کاهش قدرت خرید سال گذشته

نائب رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: ما باید الان در مورد مشکلات احتمالیِ پیشرو صحبت کنیم نه اینکه هنوز دنبالِ طلب مربوط به سال ۱۴۰۰ باشیم. برای فرودین و اردیبهشت ۱۴۰۱ باید حقوق جدید بگیریم نه اینکه دائم به عقب برگردیم و بخواهیم حقوقی که با توجه به تورم سال ۱۴۰۰ تعیین شده را بگیریم.
اقدام سوال برانگیز دولت در گروگیری حقوق بازنشستگان
تورم ربطی به دستمزد کارگر و بازنشسته ندارد

اقدام سوال برانگیز دولت در گروگیری حقوق بازنشستگان

دبیرکل خانه کارگر گفت: آیا آن‌ها که مخالف افزایش دستمزد هستند تصور می‌کنند قدرت خرید اضافی به مردم تزریق شده است؟! این افزایش یارانه‌هاست که نرخ تورم را بالا برده است. کاری که دولت به تازگی انجام داده است خلاف جیب کارگر و بازنشسته است و آثار آن را نمی‌توان به سادگی جبران کرد. چگونه وقتی تورم اینچنین افزایش پیدا کرده دولت حقوق بازنشستگان را گرو گرفته است؟
پایان اعتراض رانندگان بی‌آرتی
حقوق‌ها مطابق مصوبه‌ی شورای عالی کار افزایش یافت

پایان اعتراض رانندگان بی‌آرتی

رئیس شورای اسلامی کار شرکت واحد تهران و حومه گفت: روز گذشته حقوق رانندگان واریز شد و مشکل خاصی در پرداختی‌ها نبود. حقوق رانندگان مطابق با مصوبه شورایعالی کار افزایش پیدا کرد.
ناآگاهی نسبت به قوانین در شهرداری تهران
رئیس شورای اسلامی کار رانندگان شرکت واحد از افزایش ۴۰درصدیِ حقوق انتقاد کرد

ناآگاهی نسبت به قوانین در شهرداری تهران

رئیس شورای اسلامی کار رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت: از دیروز که رانندگان به افزایش ده درصدیِ حقوق خود اعتراض کردند، ارقامی از ۱۲ درصد تا ۴۰ درصد افزایش حقوق، از سوی مشاوران شهرداری مطرح شده که این اظهارنظر‌ها را نقد می‌کنیم.
مردم گرفتار تورم افسارگسیخته ناشی از سوءمدیریت
دریابیگی بر ابلاغ سریعتر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تاکید کرد

مردم گرفتار تورم افسارگسیخته ناشی از سوءمدیریت

دبیر اجرایی خانه کارگر قائمشهر گفت: به تبع مصوبه افزایش دستمزد شورای عالی کار، حقوق بازنشستگان نیز افزایش می‌یابد که بر اساس مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی، می‌بایست مراحل اداری خودش را طی می‌کند تا بازنشستگان کارگری نیز بتوانند از افزایش حقوق بهره‌مند شوند.
مقاومت هیات دولت در افزایش حقوق بازنشستگان
صادقی از همراهی وزارت کار و تامین اجتماعی خبرداد

مقاومت هیات دولت در افزایش حقوق بازنشستگان

رئیس اتحادیه پیشکسوتان با بیان مسیر تصویب افزایش حقوق مستمری گفت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد افزایش حقوق مستمری بگیران را تایید و به هیئت دولت برده و در هیئت دولت کار در کمیسیون اجتماعی گره خورده است. با وجود آنکه موسوی مدیرعامل سازمان و عبدالملکی وزیر کار هم دفاع خوبی از افزایش حقوق مستمری کرده اند، اما هیئت دولت مقابل این پیشنهاد هنوز مقاومت می‌کند.
بازنشستگان خواستار اجرای قانون
اعتراض به عدم تصویب افزایش مستمری ادامه دارد

بازنشستگان خواستار اجرای قانون

نایب رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیر تامین اجتماعی استان تهران از برگزاری جلسه فوق العاده کانون در خصوص تاخیر در ابلاغ افزایش مستمری بازنشستگان خبر داد و گفت: لازم است افزایش حقوق بازنشستگان هرچه سریعتر ابلاغ شود تا بازنشستگان بتوانند پاسخگوی هزینه های سرسام آور باشند
عقب افتادگی دستمزد از حداقل های زندگ
خدایی از تورم و گرانی انتقاد کرد

عقب افتادگی دستمزد از حداقل های زندگ

نائب رئیس کانون عالی شورا‌های اسلامی کار با رد انتقاد‌ها از افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران گفت: میانگین حداقل‌های یک زندگی ۸ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان است، اما مزد تعیین شده برای امسال ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است.
۸۰۰ کارگر قربانی حوادث  کار
معاون وزیر کار بر ایمنی و بهداشت کار تاکید کرد

۸۰۰ کارگر قربانی حوادث کار

معاون وزیر کار با بیان اینکه سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می‌کنند، از انجام اقدامات گسترده به منظور بازمهندسی حوزه سلامت شغلی، ایمنی و بهداشت کار خبر داد.