کد خبر: ۳۷۷۴۷۵
۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۰
0
شرکت پالایش و پخش هر گونه اخبار مبتنی بر اصلاح قیمت سوخت را تکذیب کرد.
اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد
مجید شهیدی رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت:هیچگونه تغییری در قیمت و میزان سهمیه سوخت در دستور کار قرار ندارد و ضروری است تا از دامن زدن به شایعات و هرگونه گمانه زنی ممانعت شود و هموطنان اخبار را از منابع موثق پیگیری نمایند.

به گفته او درحال حاضر طرح و برنامه‌ای مبنی بر افزایش قیمت و یا کاهش سهمیه در دست اجرا نیست و در صورت اتخاذ هرتصمیمی دراین خصوص، از سوی نهاد‌های مسئول در دولت مراتب اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

امروز شایعاتی مبنی بر اصلاح قیمت سوخت بزودی در فضای مجازی دست به دست شد که در آن آمده بود، تا ۶۰ لیتر ماهیانه همان قیمت ۱۵۰۰ تومان، از ۶۰ لیتر تا ۲۵۰ لیتر ۳۰۰۰ تومان، از ۲۵۰ لیتر به بالا مبلغ ۱۸۰۰۰ تومان است. در این طرح کلیه کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها هم حذف می‌شود و هر شخص مکلف است فقط با کارت خود، سوخت تهیه کند. این طرح برای جلوگیری از قاچاق بسبار فراوان سوخت در مناطق مرزی اجرا می‌شود.

روزانه هزاران خودرو هر کدام بین هزار تا دوهزار لیتر سوخت قاچاق می‌کردند که با خرید بنزین آزاد لیتری ۳۰۰۰ تومان هر لیتر سوخت را در کشور‌های همسایه تا مبلغ ۲۲۰۰۰ تومان بفروش می‌رساندند.

در این طرح با سقف قرار دادن سوخت مصرفی متعادل هر خودرو به میزان ۲۵۰ لیتر در ماه، برای مازاد آن که قطعا با هدف قاچاق صورت می‌گرفته، قیمتی نزدیک به فوب pg در نظر گرفته تا صرفه قاچاق از بین برود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: