کد خبر: ۳۸۵۹۸۴
۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
ناسا تصمیم دارد در ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) برای سومین بار تلاش کند تا ابر موشک SLS را همراه کپسول اوریون به فضا بفرستد.

تاریخ جدید ماموریت «آرتمیس یک» اعلام شد

ناسا پس از چند هفته تعویق در انجام عملیات «آرتمیس یک» به دلایل فنی و شرایط نامساعد آب وهوا این خبر را در یک بیانیه جدید اعلام کرد.

طبق بیانیه جدید قرار است ابر موشک اس ال اس و کپسول اوریون همراه آن از پد ۳۹B مقر فضایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شود. در همین راستا در تاریخ ۴ نوامبر مراحل نهایی آماده سازی انجام می‌شود.

مقررات ایمنی، اختلالات فنی و بد شدن وضعیت آب وهوا به دلیل طوفان یان، ناسا را مجبور کرد تا عملیات آرتمیس یک برای پرتاب موشک اس ال اس و کپسول اوریون به ماه را به تعویق بیندازد.

پیش از این نیز مقامات ناسا اعلام کرده بودند نشتی در سوخت هیدروژن آن‌ها را مجبور کرده تا عملیات پرتاب را به تعویق بیندازند.

تاریخ جدید برای انجام این عملیات ۱۴ نوامبر است و یک بازه ۶۹ دقیقه‌ای در ساعت ۴:۷ دقیقه به وقت گرینویچ در نظر گرفته شده است. تاریخ‌های پشتیبان برای انجام این عملیات ۱۶و۱۹ نوامبر است.

قرار است طی این ماموریت موشک اس ال اس کپسول بی سرنشین اوریون را به سفری در مدار ماه ببرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: